Wiadomości
Trzej Syryjczycy zatrzymani, planowali zamach w Niemczech
Plan terrorystów przewidywał atak na cele w śródmieściu Duesseldorfu. Dwóch zamachowców miało się wysadzić w powietrze, a pozostali otworzyć ogień do przechodniów - podał "Der Spiegel".
Stacja telewizyjna RBB podała, że jeden z domniemanych zamachowców został zatrzymany w ośrodku dla uchodźców w Bliesdorf pod Wriezen, w pobliżu granicy z Polską.
W plan przygotowania zamachu zaangażowanych było w sumie czterech Syryjczyków. Dwóch z nich w 2014 roku przekroczyło syryjsko-turecką granicę, a następnie szlakiem bałkańskim wraz z falą uchodźców dotarło do Niemiec. Tam nawiązali kontakt z dwoma innymi Syryjczykami, w tym z mężczyzną, który był członkiem syryjskiej organizacji terrorystycznej Dschabhat al-Nusra oraz ekspertem od ładunków wybuchowych.
Trzech z mężczyzn zostało dziś zatrzymanych w różnych miejscach Niemiec. Jeden z nich przebywał na terenie Brandenburgii. Jak podaje Spiegel.de, czwarty Syryjczyk został zatrzymany na terenie Francji, do której dotarł po zamachach terrorystycznych w Brukseli.
To właśnie francuskie służby miały powiadomić Niemców o planowanym przez Syryjczyków zamachu w Duesseldorfie.
Źródło:tvn24.pl
Data utworzenia: piątek, 03 czerwca 2016 08:33
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Strajk kontrolerów lotów we Francji – Ryanair anulował 75 połączeń | Czytaj następny artykuł: Obywatele krajów unijnych otrzymali przez pomyłkę karty do głosowania w referendum |
Gorące Tematy

W jakim wieku dziecko może zostać samo w domu w Wielkiej Brytanii? NSPCC…

Ryanair uruchomił nowe połączenia z Wielkiej Brytanii do Polski. Wystart…

Wielka Brytania: Te popularne owoce i warzywa z supermarketów mają najwi…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

Ponad milion osób w Wielkiej Brytanii nie pobiera należnego zasiłku. Spr…

18-letni student śmiertelnie ugodzony nożem w Wielkiej Brytanii