Wiadomości
„Polish People Welcome Here!” - Brytyjczyk broni Polaków w UK
Mieszkaniec Huntingdon rozpoczął kampanię zwalczającą nienawiść wobec Polaków po tym, jak ktoś wrzucił do skrzynek pocztowych w domach polskich imigrantów kartki z obraźliwym tekstem „No more Polish vermin”. Incydent ten jest jednym z wielu, do których doszło w ciągu ostatnich dni w całym kraju w następstwie wyników referendum. Policja już wszczęła śledztwo w tej sprawie - pisze ITV.
Z kolei Polski ambasador wezwał brytyjski rząd do potępienia przejawów nienawiści. Sprawy w swoje ręce postanowił wziąć Thomas Norman, który rozpoczął kampanię mającą na celu zapewnienie Polaków, że są mile widziani, a obraźliwe teksty nie odzwierciedlają zdania całej społeczności.
Mężczyzna przygotował swoje ulotki z napisem „Polish People Welcome Here!”. Dodaje, że jego akcja odnosi się również do ludzi innych narodowości zamieszkujących Wielką Brytanię.
Data utworzenia: poniedziałek, 27 czerwca 2016 11:50
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Przedsiębiorcy rozważają przeniesienie działalności poza Wielką Brytanię | Czytaj następny artykuł: Po referendum Brytyjczycy szukają możliwości zdobycia irlandzkiego paszportu |
Gorące Tematy

HMRC wydaje ważny komunikat dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Tysiące m…

Wielka Brytania kończy z pracą na całe życie. Rząd ogłasza duże zmiany d…

Który supermarket ma najlepsze pieczywo w Wielkiej Brytanii? Wynik testu…

Dramatyczne sceny na pokładzie samolotu z UK. Pilot obezwładnił pasażera

Wielka inwestycja w Wielkiej Brytanii. Powstanie 5 tys. nowych miejsc pr…

Duży bank w Wielkiej Brytanii obniża oprocentowanie kredytów hipotecznyc…

Nawet 620 GBP mniej za energię. W Wielkiej Brytanii pojawił się nowy pla…