Wiadomości
Leadsom rezygnuje, Theresa May jedyną kandydatką na stanowisko szefowej Torysów
Andrea Leadsom zrezygnowała z kandydowania do fotela prezesa Partii Konserwatywnej i premiera Wielkiej Brytanii. Jedyną kandydatką pozostała minister spraw wewnętrznych Theresa May.
Andrea Leadsom zrezygnowała z kandydowania do fotela prezesa Partii Konserwatywnej i premiera Wielkiej Brytanii. Jedyną kandydatką pozostała minister spraw wewnętrznych Theresa May. - Theresa May będzie najlepszą osobą do negocjowania warunków wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - powiedziała Leadsom na konferencji prasowej w Londynie. Ona sama nie ma wystarczającego poparcia, by stanąć na czele silnego i stabilnego rządu.
Decyzja Leadsom była z pewnością podyktowana stratą poparcia wśród koleżankę z partii po wypowiedzi, jakie udzieliła sobotniej prasie. Leadsom zasugerowała w wywiadzie, że przyszłość ojczyzny ma dla niej większe znaczenie niż dla rywalki, ponieważ ma dzieci - Theresa May jest natomiast bezdzietna.
eżeli Theresa May zostanie obejmie urząd premiera rządu, zostanie tym samym drugą w historii Wielkiej Brytanii kobietą na tym stanowisku po Margaret Thatcher.
poniedziałek, 11 lipca 2016 13:36
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Polska oferuje nawet 2 377 600 zł dla pow…
Wielka Brytania: miliony gospodarstw domowych otrzymają 150 GBP na rachu…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w paszportach. Wejdą w życie od…
Wielka Brytania szykuje podwyżkę podatków: ile stracą pracownicy po jesi…
DWP ogłasza listopadowe terminy wypłat świadczeń i dodatków w Wielkiej …
Ryanair wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Nowe zasady już od list…
Wielka Brytania planuje zakwaterować migrantów w koszarach wojskowych. R…






