Wiadomości
Zmarł Polak pobity przez nastolatków w Harlow - to morderstwo z nienawiści
Do ataku doszło 27 sierpnia, w The Stow w Harlow o godzinie 23:35. Dwaj Polacy zostali brutalnie pobici w pobliżu znajdujących się centrum miasta barów take away. Najpierw w stronę Polaków posypały się wyzwiska, a potem młodociani napastnicy zaczęli ich bić. W ataku miało uczestniczyć około 20 osób. Brytyjska policja uznała tę napaść za przestępstwo z nienawiści. Arkadiusz Jóźwik, który był pracownikiem fabryki, zmarł z powodu poważnych urazów głowy.
W Harlow brutalnie pobito dwóch Polaków – jeden z nich jest w stanie krytycznym
Brat zmarłego powiedział gazecie „The Harlow Star”, że prowadzący sprawę policjant powiedział mu, że jego brat został zaatakowany, bo on i jego przyjaciel rozmawiali ze sobą w języku polskim.
W związku ze sprawą policja zatrzymała czterech 15-latków i jednego 16-latka, których następnie wypuszczono za kaucją. We wtorek po południu poinformowała o zatrzymaniu kolejnego 15-latka, który czekał na przesłuchanie.
Data utworzenia: wtorek, 30 sierpnia 2016 19:59
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Francuski sąd cofnął zakaz – burkini powróciły na plaże Riwiery | Czytaj następny artykuł: Świetne wiadomości pogodowe – we wrześniu ma być ciągle ciepło! |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: Alarm i nagły powrót samolotu Ryanair. Linia lotnicza w…

Wielka Brytania wprowadza limit opłat u weterynarzy. Właściciele zwierzą…

Wielka Brytania zmienia zasady dla kont bankowych. Nowe prawo od 28 kwie…

Ryanair, Wizz Air, easyJet, Jet2 i TUI. Najnowsze zasady bagażu podręczn…

Nowy obowiązek podatkowy w Wielkiej Brytanii coraz bliżej. HMRC ostrzega…

Zmiana czasu w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w 2026 roku…

Wielka Brytania coraz bardziej obawia się wojny. Nowy sondaż i mocny ape…