Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Władze Birmingham zlikwidują dwie miejskie biblioteki

Dwie z 37 działających na terenie Birmingham bibliotek zostaną zlikwidowane, w innych ograniczone będą godziny otwarcia lub nastąpi przekazanie ich w ręce wolontariuszy.

Informacje na temat planów dotyczących dalszej działalności bibliotek ogłoszono dziś. Dodatkowo ujawniono, że pracę straci 24 pracowników tych placówek.

Biblioteki przeznaczone do zamknięcia znajdują się na terenie centrum Sutton Coldfield oraz w Aston. Aby zrekompensować te straty, urzędnicy obiecali w zamian wydłużyć godziny pracy punktów w Mere Green oraz Birchfield.

Władze miasta planują podzielić placówki na cztery grupy – otwarte 21 godzin tygodniowo, otwarte 35 godzin tygodniowo, otwarte 15 godzin tygodniowo i prowadzone przez społeczników oraz punkty udostępniania usług bibliotecznych przez grupy aktywistów społecznych dofinansowywane za pomocą niewielkich dotacji.

Projekt trafił na trzymiesięczne konsultacje. Jednocześnie zaapelowano do mieszkańców i organizacji, by zgłaszali chęć prowadzenia własnych punktów bibliotecznych, w których oferowany byłby dostęp do informacji, internetu oraz możliwość wypożyczania książek.

Władze oznajmiły też, że w niektórych bibliotekach wprowadzona będzie samoobsługa, co ma pomóc zaoszczędzić na kosztach pracowniczych.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Syryjczyk planował zamach w Niemczech. Wpadł w ręce policji
 Czytaj następny artykuł:
Osoba przebrana w kostium „zabójczego klauna” zauważona w Birmingham