Wiadomości
May: Polacy będą mogli pozostać w UK, tylko jeśli Brytyjczycy zostaną potraktowani podobnie
Theresa May zapowiedziała wczoraj, że ponad ośmiuset tysięczna społeczność Polaków zamieszkująca Wyspy będzie mogła tu pozostać, tylko jeśli identycznie potraktowani zostaną Brytyjczycy rozsiani po krajach Unii Europejskiej.
Premier Wielkiej Brytanii skorzystała z wizyty szefowej polskiego rządu Beaty Szydło i zobowiązała się do zacieśnienia współpracy pomiędzy Polską i UK, gdy Brexit stanie się faktem. Szydło z kolei zasygnalizowała, że może być jednym z najbliższych sojuszników May w trakcie nadchodzących negocjacji brexitowych obiecując pełnienie roli konstruktywnego partnera w rozmowach i zachęcając unijnych liderów do wypracowania kompromisu w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze wspólnoty – informuje Daily Mail.
Szydło powiedziała też, że Warszawa będzie nalegać na wzajemność w utrzymaniu praw i przywilejów obywateli UK mieszkających w krajach UE oraz obywateli unijnych osiedlonych na Wyspach. May natomiast zapewniła, że ustalenie statusu imigrantów z UE będzie jednym z jej priorytetów, bo chce dać ludziom pewność odnośnie ich sytuacji.
Szefowe obu rządów przemawiały podczas wspólnej konferencji, która została zorganizowana na Downing Street.
wtorek, 29 listopada 2016 07:20
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Nowe zasady wjazdu podróżnych z Wielkiej Brytanii do UE potwierdzone. Pr…
Funt szterling niespodziewanie zyskuje wobec euro i dolara po decyzji Ba…
Dodatkowe pieniądze dla tysięcy mieszkańców Wielkiej Brytanii. Niektórzy…
Bank Anglii podejmie ważną decyzję. Wpłynie na finanse milionów mieszkań…
Wielka Brytania: Coraz więcej osób pracujących z domu rezygnuje z pracy,…
Wielka Brytania przygotowuje się na falę upałów. Prognozy zapowiadają na…
Miliony właścicieli domów w UK zapłacą mniej za kredyt hipoteczny. Bank …