Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości West Midlands Gdzie najtaniej wynająć dom w Birmingham?
Gdzie najtaniej wynająć dom w Birmingham?
W 2017 roku popyt na domy do wynajęcia wzrośnie, a po raz pierwszy od lat 30. XX wieku rynek wynajmu nieruchomości zdystansuje rynek kupna.

Zwiększony popyt sprawi, że wzrosną również ceny, więc znalezienie taniego lokum będzie się stawało w najbliższych latach coraz ważniejsze.

Korzystając z najnowszych statystyk zgromadzonych przez Home.co.uk udał się sporządzić ranking cenowy dla poszczególnych obszarów Birmingham i określić, w których dzielnicach można najtaniej wynająć dom.

1. Nechells – dzielnica położona w centrum Birmingham z populacją liczącą 33957 mieszkańców. Za dom typu terrace, położony na końcu szeregu i posiadający trzy sypialnie trzeba płacić miesięcznie 595 funtów. Obszar ten jest znany z najwyższego w mieście wskaźnika przestępczości, bezrobocia i biedy. Średnia długość życia jest tam niższa niż w pozostałych częściach Birmingham.

2. Winson Green – wynajęcie domu typu terrace z dwoma sypialniami to miesięczny koszt w wysokości 550 funtów. Okolica ta stała się sławna, gdy przedstawiono ją w programie „Benefit Street” nadawanym przez Channel 4. To tutaj ulokowano również zakład karny HMS Prison Birmingham oraz City Hospital.

3. Handsworth leży na obrzeżach centrum miasta i obejmuje dzielnice Lozells oraz East Handsworth. Dom typu terrace z trzema sypialniami można wynająć tam za 650 funtów miesięcznie. Handsworth jest jedną z najstarszych części Birmingham, mieszanką architektonicznych stylów i okresów. Można tam znaleźć kilka pięknych wiktoriańskich budynków. Jest to też obszar gęsto zaludniony – w 2011 roku zasiedlało go 31 tys. osób.


4. Castle Vale – 441 funtów miesięcznie. Teren ten jest częścią dzielnicy Tyburn i jest miejscem, gdzie można wynająć najtańsze w mieście nieruchomości. Okrył się złą sławą w latach 70. XX wieku, gdy stał się przykładem porażki w budowaniu osiedli mieszkaniowych mających pomieścić nadwyżkę ludności. Odkąd w 1964 roku ludzie zaczęli się wprowadzać do nowych domów, Castle Vale stało się znane z patologii społecznych i przestępczości.
wtorek, 21 lutego 2017 07:02
 Czytaj poprzedni artykuł:
Zatrzymano sześć osób pod zarzutem terroryzmu
  Czytaj następny artykuł:
Przed uruchomieniem artykułu 50, rząd powinien dać gwarancje pozostania obywatelom UE w UK