Wiadomości
Muzułmanie demonstrują przed syryjską ambasadą w Londynie
Spore tłumy muzułmanów skandujących słowa „Allahu Akbar” po raz drugi w ciągu trzech dni zebrały się w Londynie, by domagać się utworzenia w Syrii islamskiego kalifatu.W ubiegłą środę ponad 1 tys. demonstrantów zgromadziło się przed syryjską ambasadą na Belgrave Square w Londynie. Tłum wzywał, by ukarać Amerykanów za Aleppo. Jedna z osób miała ze sobą flagę talibów. Inni trzymali specjalne plakaty przygotowane przez Hizb ut-Tahrir Britain nawołujące do przywrócenia kalifatu w Syrii.
Kilka dni później grupa około 400 wyznawców islamu przyjechała do stolicy z takich miast, jak Birmingham, czy Bradford, by wziąć udział w kolejnym wiecu zorganizowanym na Belgrave Square. Tłum był posegregowany – mężczyźni znajdowali się z przodu, a kobiety i dzieci z tyłu grupy - pisze Express.
Mówcy ponownie oskarżali Stany Zjednoczone o sytuację powstałą w Syrii, a następnie demonstranci kolejny raz zaczęli domagać się przywrócenia kalifatu. Wiele osób zgromadziło się za ogromnym, pomarańczowym transparentem z napisem „Armie muzułmańskie pomogą w ustanowieniu nowego kalifatu rashidah”, stworzonego w przeszłości tuż po śmierci Mahometa.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policja z Leeds szuka Polaka podejrzewanego o próbę zamordowania swojego rodaka | Czytaj następny artykuł: Polska ciężarówka wjechała w tłum w Berlinie. Sprawca zatrzymany |
Gorące Tematy

Dodatkowy Bank Holiday w Wielkiej Brytanii. Rząd wybrał datę, ale stawia…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kiedy kolejne zmiany?

Wielka Brytania przygotowuje się na najgorsze. Rząd apeluje do obywateli

Ryanair wydaje ważne ostrzeżenie dla podróżnych mających zarezerwowane l…

Wielka Brytania szykuje duże zmiany na rynku pracy. Rząd chce zmienić za…

Ryanair uruchomi nowe połączenie z Wielkiej Brytanii do Polski. Loty już…

Polska rodzina znaleziona martwa w domu w UK. Nie żyją rodzice i 8-letni…