Wiadomości
Bank HSBC przeniesie po Brexicie 1 tys. miejsc pracy z Londynu do Paryża
Bank HSBC przedstawił plany, z których wynika, że przeniesie 1 tys. pracowników z Londynu do Paryża, gdy Wielka Brytania opuści Unii Europejską. Tym samym stał się pierwszym bankiem, który nakreślił szczegóły dotyczące wyprowadzki z Londynu ze względu na Brexit.Dyrektor generalny HSBC Stuart Gulliver wystąpił wczoraj na corocznym Światowym Forum Ekonomicznym w szwajcarskim Davos. Oświadczył, że przenosiny nastąpią w ciągu dwóch lat od momentu, gdy Brexit dojdzie do skutku. Jest to potencjalny pierwszy cios niszczący status Londynu, jako głównego, europejskiego centrum finansowego.
Komentarz Gullivera pojawił się dzień po potwierdzeniu przez premier Theresę May, że Wielka Brytania po Brexicie opuści strefę wolnego rynku.
Obecnie instytucje finansowe działające w Londynie korzystają z rozwiązania nazywanego paszportyzacją, które oznacza, że mogą handlować bez przeszkód z państwami europejskimi. Jeśli przestanie ono obowiązywać, mogą pojawić się bariery, które utrudnią im dotychczasową działalność.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Płaca minimalna w Wielkiej Brytanii wzrośnie od kwietnia 2026. Miliony p…

Wielka Brytania wprowadza pierwszy taki zakaz wizowy. Rząd blokuje część…

Wielka Brytania. Tysiące pracowników Tesco może otrzymać nawet 8 000 fun…

Do 300 GBP na zakupy w supermarketach w Wielkiej Brytanii. Ruszył nabór …

Wielka Brytania. Miliony kierowców mogą otrzymać odszkodowania w 2026 ro…

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Jest o ponad 20 GBP tańszy ni…

Wielka Brytania. Nawet 40 GBP dla posiadaczy smart meter. Nowe zasady Of…