Wiadomości
Szturm na hiszpańską enklawę w Afryce Północnej
Około 300 imigrantów przedostało się w poniedziałkowy (20.02) poranek do Ceuta, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej. Uchodźcy sforsowali ogrodzenie graniczne. Podczas przechodzenia przez sześciometrowy płot 11 osób zostało rannych.

Cześć z imigrantów została zatrzymana przez policję, inni zdołali jednak uciec i na ulicach miasta okazywali radość z przedostania się do miasta należącego do Europy. Niektórzy wykrzykiwali skierowane ku Bogu podziękowania, inni powtarzali "jestem w Europie!".
Poniedziałkowy szturm na granicę był już trzecim w tym roku. 1 stycznia próbę podjęło ok. 1100 migrantów, jednak na terytorium Hiszpanii przedostały się wówczas jedynie dwie osoby.
Źródło:x-news.pl
poniedziałek, 20 lutego 2017 19:46
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania tnie benefity. Setki tysięcy osób straciły wypłaty z DWP
Kolejny duży bank zamyka oddziały w Wielkiej Brytanii – tysiące klientów…
Kolejna fala upałów w Wielkiej Brytanii – temperatury do 33°C przez pona…
Nadchodzą rekordowe upały w Wielkiej Brytanii: rząd wydaje ostrzeżenie z…
Gigant energetyczny wypłaci klientom 1,5 mln funtów odszkodowań za błędy…