Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

56-letnia Polka zaatakowana przez nastolatki w centrum Birmingham

Policja z West Midlands otrzymała zgłoszenie w sprawie incydentu z udziałem Polki i grupy agresywnych dziewcząt, do którego doszło w centrum Birmingham.

W miniony wtorek około godziny 15.15 na skrzyżowaniu ulic Newhall i Lionel Street, 56-letnia Danuta Podwysocka została popchnięta na ziemię przez cztery nastolatki ze szkoły Perry Beeches II School, po tym jak zwróciła im uwagę na niewłaściwe zachowanie..

Jak twierdzi córka ofiary, Marta Alladaye, „Mama grzecznie poprosiła je o zrobienie miejsca, żeby mogła przejść przez ulicę z wnuczkami. Poprosiła je również, aby nie przeklinały przy dzieciach - opisuje 27-latka w rozmowie z Birmingham Mail. Wtedy została popchnięta na ziemię. Nastolatki naśmiewały się też z jej słabego angielskiego. Wszystko zdarzyło się na oczach 6- i 3-letniej dziewczynki. Mama mieszka blisko i często zajmuje się moimi córkami. Mam nadzieję, że wobec sprawczyń zostaną wyciągnięte konsekwencje”.

Córka ofiary twierdzi, że to nie pierwszy raz, kiedy jej matka spotkała się z tego typu przemocą.

Takie zachowania nie mogą być akceptowane - dodała Alladaye. Ludzie powinni mieć więcej szacunku i oczekuję, że szkoła podejmie w tej sprawie działania.

Policja z West Midlands prosi wszystkich świadków zdarzenia o kontakt pod numerem 101 lub Crimestoppers 0800 555 111. Kobieta zeznała, że wokół byli ludzie, który nagrywali całe zajście komórkami, funkcjonariusze mają nadzieję, że ktoś zgłosi się z nagraniami, aby można było ustalić wizerunki napastniczek.

O zdarzeniu została powiadomiona również szkoła, w której uczą się nastolatki. Jej dyrektor nie krył oburzenia i obiecywał współpracować z policją.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Ostrzeżenie przed syntetyczną marihuaną – bezdomny mężczyzna zmarł po zażyciu narkotyku
 Czytaj następny artykuł:
Ponad pół tysiąca pracowników 2 Sisters Food Group może stracić zatrudnienie