Wiadomości
Birmingham wśród miast, w których tempo wzrostu cen domów jest najwyższe
Przyspiesza tempo wzrostu cen domów w Wielkiej Brytanii. Największe podwyżki od dwunastu lat zanotowano w Manchesterze, Birmingham oraz Newcastle.

O ile w tych miastach nieruchomości drożeją coraz szybciej, o tyle w Londynie, Oxfordzie, czy Cambridge, czyli miejscach, gdzie od lat ceny domów są wysokie, zaobserwowano najniższe od pięciu lat tempo wzrostu. Jednakże mieszkańcy po latach wysokich podwyżek mają coraz większe trudności, by pozwolić sobie na zakup własnych czterech kątów.
Jak podaje firma Hometrack w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku średnia cena domu w dwudziestu największych brytyjskich miastach zwiększyła się o 3,5 proc. Obecnie wynosi £248,200, czyli o 0,3 proc. więcej niż w grudniu zeszłego roku. To najwyższy kwartalny wzrost od trzech lat.
Największą podwyżkę zaobserwowano w Manchesterze, gdzie od marca 2016 do marca 2017 roku ceny nieruchomości wzrosły o 8,8 proc. Teraz na zakup domu trzeba wydać tam średnio £153,600. Drugie miejsce przypadło Birmingham, gdzie ceny wzrosły o 8 proc. (średnia stawka wynosi obecnie £150,900).
Hometrack podaje również, że mieszanka relatywnie atrakcyjnych cen domów oraz rekordowo niskiego oprocentowania kredytów hipotecznych pomaga zaspokoić popyt na nieruchomości w miastach położonych w regionach poza południową Anglią.
piątek, 28 kwietnia 2017 10:44
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
W Wielkiej Brytanii spadnie śnieg: Opady będą intensywniejsze niż przewi…
Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy dotyczące Council Tax
Od 12 listopada pasażerowie Ryanair muszą przygotować się na ważną zmian…
Wielka Brytania zaostrza zasady uzyskania prawa do stałego pobytu
Poundland w Wielkiej Brytanii zwiększa ofertę za £1. Prosty system cen m…
DWP ogłasza terminy wypłat zasiłków w październiku oraz dodatkowe formy …
Kolejna fala podwyżek podatków w Wielkiej Brytanii. Krytycy ostrzegają p…