Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rozpoczyna się bank holiday weekend - dziewięć milionów mieszkańców UK ruszy w podróż
Rozpoczyna się bank holiday weekend - dziewięć milionów mieszkańców UK ruszy w podróż
Rozpoczyna się bank holiday weekend w związku z tym prawdopodobnie w podróż ruszy aż dziewięć milionów mieszkańców Wielkiej Brytanii. Należy się spodziewać chaosu w transporcie, również ze względu na zaplanowane prace remontowe.

Eksperci przewidują, że przez cały weekend odbędzie się ponad 18 mln podróży samochodowych. Tylko w poniedziałek na drogi Wielkiej Brytanii wyjedzie około 5 mln kierowców. To prawie o jeden milion więcej niż w 2016 roku.

Organizacja RAC doradza kierowcom chcącym uniknąć korków, aby nie wyruszali w podróż jutro po południu i wieczorem, a w poniedziałek z kolei powinni wyjechać wczesnym rankiem.

Dodatkowo utrudnienie pojawią się na kolei. Prace modernizacyjne na stacjach w Euston oraz Waterloo mogą sparaliżować wiele tras. Z Euston wyruszają pociągi do Manchesteru, Birmingham oraz Glasgow. Dworzec będzie zamknięty w sobotę i niedzielę. Ma to związek z przygotowaniami do realizacji wartej 55,7 mld funtów inwestycji szybkiej kolei HS2.
piątek, 25 sierpnia 2017 08:24
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Na brytyjskie drogi wyjadą sterowane automatycznie ciężarówki bez kierowcy
  Czytaj następny artykuł:
Każdy, kto w Wenecji wykrzyczy „Allahu Akbar” zostanie natychmiast zastrzelony