Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Gdy zaczynali naukę, nie znali języka - młodzi Polacy jedni z najlepszych z egzaminów GCSE
Gdy zaczynali naukę, nie znali języka - młodzi Polacy jedni z najlepszych z egzaminów GCSE
Kiedy w piątek ogłoszono wyniki egzaminów GCSE, brytyjska prasa pisała o sukcesach i osiągnieciach uczniów. Wśród najlepszych można było znaleźć wielu polskich uczniów, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii nie znając języka.

Jeszcze niedawno język angielski był dla nich zupełnie obcy, teraz dzięki ciężkiej pracy mogą się cieszyć swoim sukcesem w postaci bardzo dobrych ocen otrzymanych z egzaminów GCSE.

Gdy Nikola Michalak zaczynała naukę w brytyjskiej szkole w siódmej klasie, nie mówiła ani słowa po angielsku. Uczennica Nightingale Academy przyjechała do Wielkiej Brytanii z Polski w wieku 10 lat i przez rok nie chodziła do żadnej szkoły. Jej rodzina również nie potrafiła mówić po angielsku. Jednak teraz, patrząc na rezultaty egzaminów, dziewczynka może być z siebie dumna. Z angielskiego, angielskiej literatury oraz matematyki otrzymała ocenę 6, a z pozostałych przedmiotów dwie oceny A, jedną B i trzy C.

Z kolei 16-letni Wojciech Rożek poczynił wielki krok w kierunku spełnienia swojego marzenia o zostaniu biologiem. Chłopak z egzaminów GCSE otrzymał cztery oceny A* i pięć ocen A. Młody Polak przybył do UK sześć lat temu wraz ze swoją matką i siostrą. 16-latek chce, aby jego rodzice - ojciec jest budowlańcem, a matka sprzątaczką - byli z niego dumni. Mówi też, że chce mieć możliwość pomagania im w przyszłości. Wojtek uczył się angielskiego w szkole w Buxton w Leytonstone, gdzie chodził na sobotnie lekcje.

Trzecim z Polaków, który osiągnął bardzo dobre wyniki z egzaminów jest Adrian Żabicki. Gdy cztery lata temu dołączył do Diss High School znał angielski bardzo słabo. Teraz otrzymał zestaw wysokich ocen - A, B oraz C, dzięki czemu będzie mógł kontynuować naukę w szkole typu Sixh Form. 16-letni mieszkaniec Harleston mówi, że nauczył się języka samodzielnie przy pomocy słownika.
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 07:16
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Rodzice nie będą mogli parkować samochodów w pobliżu trzech szkół w Solihull
  Czytaj następny artykuł:
Przymusowe lądowanie i bójka z policją! Pijani Brytyjczycy lecą na wakacje