Wiadomości
Polacy napisali rasistowskie graffiti na ścianie w Dublinie
W południowym Dublinie w Tallaght pojawiło się ogromne graffiti o rasistowskiej wymowie. Wywołało to oburzenie zarówno Irlandczyków, jak i polskiej społeczności.
W południowym Dublinie w Tallaght pojawiło się ogromne graffiti o rasistowskiej wymowie. Wywołało to oburzenie zarówno Irlandczyków, jak i polskiej społeczności.W ciągu kilku ostatnich dni przy torach tramwajowych obok przystanku Tallaght Luas pojawiły się dwa napisy „Refugees not welcome. Polish fans hooligans”. Radny reprezentujący tę część irlandzkiej stolicy jest oburzony zachowaniem wandali, którzy wykonali napis.
Radny Charlie McConnor mówi, że o ile wcześniej w tej okolicy pojawiały się już rasistowskie graffiti, o tyle rozmiar tego nowego sugeruje, że jest to część poważniejszej kampanii mającej na celu rozprawienie się ze sprawą polityczną - donosi Dublin Live.
McConnor dodał, że z całą stanowczością potępia tego typu nonsens. Tego rodzaju napisy nie są czymś, co się chce oglądać, zwłaszcza że jest to jedna z pierwszych rzeczy, które się widzi przybywając do Tallaght linią Luas. Zdaniem polityka, graffiti jest potworne, zajmuje całą długość ściany, a wykonanie go zajęło pewnie trochę czasu.
Graffiti zostało już usunięte.
piątek, 01 września 2017 12:27
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania szykuje się na 10 dni śnieżyc i mrozów do -10°C
Wielka Brytania zaostrza zasady benefitów. Ponad 620 tysięcy osób utraci…
Ryanair i Jet2 wprowadzają zakaz popularnego napoju na pokładzie. Podróż…
Tragiczny atak w centrum Birmingham: policja apeluje o spokój po śmierci…
Skandal na promie DFDS płynącym do UK: film pornograficzny wyemitowany n…
Pilne: Sztorm Claudia uderzy w Wielką Brytanię: bursztynowe alerty i zag…
Urzędnicy odwiedzili zły adres przed zabójstwem Sary Sharif. Wstrząsając…






