Wiadomości
Polskie małżeństwo zbiera pieniądze na powrót do Polski
Polskie małżeństwo próbuje zebrać 10.000 funtów, aby móc wyjechać z Wielkiej Brytanii – jak mówią po referendum nie mogą już spokojnie tu mieszkać.

Na stronie Go Fund Me Michal Kuzniar napisał: „Razem z żona wpadliśmy na pomysł, aby zorganizować swój własny przyspieszony Brexit. W związku z tym pomyśleliśmy, żeby uruchomić zbiórkę, która ma na celu uzbierania dodatkowych funduszy, które na pewno nam pomogą po powrocie do naszej ojczyzny. W ramach wdzięczności po zbiórce pieniędzy wylosujemy jedna z osób i podzielimy się 10% od całości zebranej kwoty, a kolejne 10% chcemy przeznaczyć na organizacje, która pomaga naszym rodakom w UK znajdujących się w ciężkiej sytuacji życiowej. Jeżeli macie ochotę wesprzeć nas pomysł to do dzieła - każdy funt się liczy”.
Michał przybył do Wielkiej Brytanii w 2006 roku i znalazł pracę jako budowlaniec. W 2014 roku wrócił do Polski, gdzie się ożenił. Już wraz z żoną i dzieckiem ponownie przyjechał do UK w 2016 roku. Obecnie całą rodziną mieszkają w Weston-Super-Mare. Przez cały pobyt na wyspach zawsze pracował i płacił podatki.
Jak pisze Metro, Polak twierdzi, że po referendum, kiedy to Brytyjczycy zagłosowali za Brexitem, nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Cięgle się martwi o swoją przyszłość. Dlatego postanowili, że wracają do Polski.
wtorek, 12 września 2017 18:56
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowe zasady dla osób z pre-settled status. Now…
Brytyjski bank wprowadza duże zmiany, które dotkną miliony mieszkańców W…
Anglia wprowadza zakaz używania węży ogrodowych w większości regionów — …
Wielka Brytania dopłaci 3 750 GBP do zakupu elektrycznego samochodu
Wielka Brytania wprowadza zmiany w wypłatach świadczeń w sierpniu
Dwóch mężczyzn, którzy ścięli słynne drzewo w Wielkiej Brytanii, skazany…
Koniec z ograniczeniem do 100 ml płynów w bagażu podręcznym w Wielkiej B…