Wiadomości
Śmieciarze przerwą strajk na 10 dni, ale potem akcja zostanie wznowiona
Śmieciarze z Birmingham przytłaczającą większością głosów zdecydowali o kontynuowaniu strajku przez kolejne trzy miesiące.
Jednakże, pomimo decyzji o kontynuacji, strajk będzie musiał zostać zawieszony na dziesięć dni. Obecne pozwolenie na protest wygasa w czwartek 21 września. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, co najmniej czternaście dni przed wyznaczoną datą rozpoczęcia kolejnego strajku związek zawodowy Unite musi dostarczyć urzędowi miasta stosowną informację – donosi Birmingham Mail.
Zakładając, że takie pismo zostało złożone w miniony poniedziałek, akcja protestacyjna zostanie wznowiona w poniedziałek 2 października. Oznacza to, że 367 ekip zbierających odpady przez dziesięć dni będzie musiało pracować regularnie.
92,4 proc. biorących udział w głosowaniu członków związku zawodowego Unite zdecydowało, że chce nadal strajkować przeciwko zwolnieniom i zmianom warunków pracy. Spór rozpoczął się 30 czerwca. Każdy dzień śmieciarze zaczynają od dwugodzinnego strajku, w dodatku przestrzegają ustalonych zasad i zjeżdżają do baz na przerwy.
wtorek, 19 września 2017 11:26
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair uruchamia nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Wśród nich połączenie …
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy od p…
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 150 GBP do rachu…
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Cięcia benefitów w Wielkiej Brytanii. Ucierpi ponad milion dzieci z prac…
Zmiana czasu na zimowy w Wielkiej Brytanii. Kiedy przestawiamy zegarki w…