Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair próbuje sprowadzić część pilotów z urlopu i zapowiada zatrudnienie nowych
Ryanair próbuje sprowadzić część pilotów z urlopu i zapowiada zatrudnienie nowych
Dyrektor generalny irlandzkich linii Michael O'Leary poinformował, że pracownikom zaproponowano podniesienie pensji o 10 tysięcy euro rocznie. Dodatkowo, ci, którzy zgodzą się w tym i kolejnym miesiącu na dodatkowe 10 dni pracy otrzymają 12 tysięcy euro ekstra do wynagrodzenia.

Oznacza to, że na dodatkowe 10 dni pracy i rezygnację z części urlopu musiałoby się zgodzić 250 pracowników. O'Leary zapowiedział, że zatrudni 125 nowych pilotów, by „poradzić sobie z bałaganem”.

Ponad dwa tysiące odwołanych lotów. Ryanair publikuje listę

Jak informuje „The Guardian”, załogi nie przyjmą proponowanych im bonusów. - Piloci sprawdzili swoje dzienniki pokładowe, wielu z nich nigdy nie wylatało 800 godzin lotu w ciągu 12 miesięcy – mówi jeden z pilotów.

Załogi dodają, że oferta jest niejasna. Nie precyzuje, ile dni wolnych należałoby przepracować, by uzyskać nagrodę. Nie wiadomo też, czy przewoźnik przydzieli wszystkim wystarczającą liczbę dni do uzyskania bonusu.

W poniedziałek przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych poinformowali o odwołaniu ponad dwóch tysięcy lotów do końca października. Oficjalnym powodem miały być błędnie zaplanowane urlopy, przez co Ryanair nie dysponuje wystarczającą liczbą pilotów, aby obsłużyć wszystkie połączenia.

Wpływ na to mogło mieć jednak również przejście 140 pilotów i innych pracowników linii do konkurencyjnej firmy - Norwegiana.
piątek, 22 września 2017 06:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
Polski pilot RAF na prowadzeniu w ankiecie „The Telegraph”
  Czytaj następny artykuł:
Największa brytyjska rodzina – urodziło im się 20 dziecko!