Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Ryanair odwołuje kolejne loty
Ryanair odwołuje kolejne loty
Ryanair poinformował wczoraj o odwołaniu kolejnych lotów zaplanowanych w ramach jesienno-zimowego rozkładu. Wpłynie to na plany ponad 400 tys. pasażerów.

Z rozkładu, obowiązującego od listopada 2017 roku do marca 2018 roku, zniknie prawie 18 tysięcy połączeń.

Ryanair podkreśla, że to mniej niż 1 proc. wszystkich podróżnych. Na niektóre loty zaplanowane na I kwartał 2018 r. przewoźnik jak do tej pory nie sprzedał ani jednego biletu, więc koszt ich odwołania jest zerowy.

Dodatkowo, na lato 2018 r. linia planuje uziemić 10 z 445 samolotów. Na razie przewoźnik nie podał, jak wpłynie to na siatkę połączeń.

Pasażerowie wszystkich odwołanych lotów (także tych do końca października) otrzymają od przewoźnika voucher na 40 euro za lot w jedną stronę. Należy go wykorzystać do końca października na rezerwacje do końca marca 2018 r. Osoby, które dowiedziały się o odwołaniu lotu z wyprzedzeniem mniejszym niż dwutygodniowe otrzymują dodatkowo ryczałtowe odszkodowanie w wysokości 250, 400 lub 600 euro w zależności od długości trasy. Każdemu pasażerowi przysługuje także zmiana rezerwacji na alternatywny lot. Ryanair zapowiedział, że zgodnie z prawem będzie zmieniał rezerwacje także na loty innych przewoźników, przed czym w przeszłości się bronił. Do tego linia zapowiedziała kampanię promocyjną z milionem biletów za 9,99 euro.
czwartek, 28 września 2017 07:21
 Czytaj poprzedni artykuł:
Imigranci z UE po brexicie nie będą potrzebować dowodów tożsamości
  Czytaj następny artykuł:
Polka z UK chce się pozbyć polskiego akcentu