Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Nieprawdopodobny mecz na Stadionie Narodowym. Jedziemy na mundial!!!

Po 12 latach polska kadra znów zagra na najważniejszej, piłkarskiej imprezie. Bilety do Rosji zagwarantowaliśmy sobie w ostatniej, eliminacyjnej kolejce, przy wypełnionym po brzegi Stadionie Narodowym.

Reprezentacja Polski wygrała na zakończenie eliminacji do mistrzostw świata 4:2, mimo że jeszcze w 78. minucie wynik brzmiał 2:0.
Najpierw gola strzelił Krzysztof Mączyński (6. minuta), a chwilę później wynik podwyższył Kamil Grosicki (16. minuta).

Ale o ile w pierwszej połowie obeszło się na strachu, o tyle w drugiej zrobiło się nerwowo. Bardzo nerwowo, bo Czarnogórcy pod koniec meczu odrobili dwie bramki straty.

Odpowiedź Polski była błyskawiczna. W 84. minucie po golu Roberta Lewandowskiego zrobiło się 3:2, a po chwili 4:2, bo samobójczą bramkę zdobył Filip Stojoković.

Wygrana daje Biało-Czerwonym nie tylko awans na mundial, ale i pierwszy koszyk przed losowaniem fazy grupowej turnieju finałowego.

-

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czytaj poprzedni artykuł:
Theresa May otrzymała tajną poradę prawną jak wycofać się z brexitu
 Czytaj następny artykuł:
Pasażerowie przez kilkadziesiąt minut byli zamknięci w samolocie, który wylądował w Birmingham