Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nad Wielką Brytanię zmierza huragan Ofelia - po weekendzie silne wiatry i opady deszczu
Nad Wielką Brytanię zmierza huragan Ofelia - po weekendzie silne wiatry i opady deszczu
Huragan Ofelia zmierza w stronę Wielkiej Brytanii. Jego skalę pokazują dramatyczne zdjęcia satelitarne.

Ofelia to już dziesiąty z rzędu w tym roku powstały na Atlantyku sztorm, który przekształca się w huragan. Przerażające satelitarne nagranie pokazuje, jak w szybkim tempie będzie przemierzał ocean w piątek, sobotę i niedzielę.

Z map pogodowych wynika, że w Wyspy Brytyjskie może uderzyć tuż po weekendzie. W ciągu najbliższych kilku dni huragan minie Portugalię, a prognozy mówią, że w UK pojawi się w poniedziałek. Synoptycy są zdania, że mało prawdopodobne jest, aby do tego czasu Ofelia nadal była huraganem, ponieważ pozostawi za sobą wody tropikalne.

Jednakże prędkość poruszania się wskazuje na to, że Ofelia przyniesie ze sobą wiele deszczu i wietrzną aurę. Zanim jednak nadejdzie, mieszkańców Anglii czekaj piękny weekend.

W sobotę i niedzielę będzie ponad 20 stopni Celsjusza. W południowej i wschodniej Anglii słupki rtęci mogą wskazać nawet 23 kreski - o 6 więcej niż normalnie o tej porze roku.piątek, 13 października 2017 09:47
 Czytaj poprzedni artykuł:
Szokujący wzrost liczby bezdomnych w West Midlands
  Czytaj następny artykuł:
Dwa wypadki spowodowały chaos na autostradzie M5