Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Polska rodzina z Midlands ofiarą współczesnego niewolnictwa

Polacy z Midlands padli ofiarą współczesnego niewolnictwa. Przez mężczyznę, który ich wykorzystywał rodzina bała się wychodzić z domu.

Rafał, jego żona Agnieszka oraz dwójka ich dzieci byli codziennie nawiedzani w swoim mieszkaniu przez ich oprawcę. Mężczyzna miał nad nimi psychologiczną kontrolę - mówią telewizji Sky News członkowie fundacji Hope for Justice, którzy byli obecni przy uwalnianiu wielu ofiar współczesnego niewolnictwa.

Polacy przez wiele miesięcy musieli radzić sobie mając jedynie 10 funtów tygodniowo na każdego członka rodziny. Oprawca zabierał im wypłaty i pieniądze z child benefit. Aby przeżyć, rodzina korzystała m.in. z jadłodajni dla biednych.

Rafał mówi, że ich priorytetem były dzieci. Wraz z żoną martwił się o ich bezpieczeństwo. Zawsze wyglądał przez okno i sprawdzał telefon, ponieważ jeśli nie odbierał, mężczyzna dzwonił do niego po piętnaście razy dziennie. Polak mówi, że bał się prześladowcy. Nie wiedział co powiedzieć policji i co mężczyzna zrobi, jeśli się dowie, że Rafał rozmawiał z funkcjonariuszami.

Rodzina wpadła w pułapkę, gdy pozwoliła nieznajomemu, aby tymczasowo skorzystał z ich adresu, by pomóc im umówić się do lekarza. Parze został przedstawiony mężczyzna, który stawiał coraz większe żądania, ukradł im dowody tożsamości i zmusił Agnieszkę do zakładania fałszywych kont bankowych.

Polacy zostali uratowani dzięki temu, że w banku żywności spotkali członków organizacji Hope for Justice. Zostali przeniesieni do bezpiecznego domu znajdującego się setki mil od miejsca ich tragedii.

Pomiędzy kwietniem 2015, a marcem 2017 roku 17 jednostek policji z całego kraju zanotowało 1265 przestępstw związanych z niewolnictwem. W 25 przypadkach doprowadzono do wniesienia oskarżenia - podaje Sky News.-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania nadal może powstrzymać brexit
 Czytaj następny artykuł:
Dziewczynka z Black Country mieszkała w szopie i była głodzona przez rodzinę