Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brytyjski dyplomata uważa, że UK może zmienić zdanie i odwołać brexit
Brytyjski dyplomata uważa, że UK może zmienić zdanie i odwołać brexit
Wielka Brytania nadal może zmienić zdanie i w każdym momencie wycofać się z brexitu - uważa wysoki rangą dyplomata, który jest autorem słynnego artykułu 50. mówiącego o wyjściu z Unii Europejskiej.

John Kerr był sekretarzem generalnym Europejskiej Konwencji, która w latach 2002-2003 pracowała nad planowaną konstytucją dla Unii Europejskiej. Oznacza to, ze Kerr zajmował się propozycjami, które ostatecznie stały się częścią prawa wspólnotowego, z artykułem 50. Traktatu o Unii Europejskiej włącznie.

Zapis ten mówi, że każdy członek UE może ją opuścić, jeśli tylko zechce. Premier Theresa May aktywowała artykuł 50. w marcu tego roku, gdy wysłała do Brukseli list oficjalnie informujący o chęci opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii.

John Kerr mówi, że wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, że UK może zmienić zdanie. W planowanej przez niego przemowie zamierza powiedzieć, że Wielka Brytania nie musi wychodzić z Unii Europejskiej tylko dlatego, że Theresa May wysłała list. W każdym momencie procesu można zmienić zdanie.

Dyplomata uważa, że UK nadal ma wybór, czy chce kontynuować negocjacje dotyczące opuszczenia wspólnoty. Gdy pojawiają się nowe fakty, ludzie mogą zmienić swoje poglądy. Artykuł 50. nie mówi nic o tym, że procesu nie można powstrzymać. Kerr jest zdania, że Brytyjczycy mają prawo to wiedzieć i nie powinni być wprowadzani w błąd.
piątek, 10 listopada 2017 10:08
 



Czytaj poprzedni artykuł:
Zobacz najnowszą bożonarodzeniową reklamę John Lewis
  Czytaj następny artykuł:
Uczniowie z Birmingham, aby nie głodować w domu podczas weekendów, zabierają jedzenie ze szkół