Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rodzice wściekli na szkołę w Tipton za dzielenie na biednych i bogatych
Rodzice wściekli na szkołę w Tipton za dzielenie na biednych i bogatych

Zarząd Wednesbury Oak Academy w Tipton został skrytykowany za dzielenie uczniów. Dzieci, których rodzice nie wnieśli dobrowolnej opłaty na sprzęt, nie mogą z niego korzystać.

Dyrektorka placówki - Maria Bull - broni swojej decyzji tłumacząc, że od maja zeszłego roku rodzice mieli czas na uiszczenie opłaty. Z danych wynika, że 80 z 450 uczniów szkoły dołożyło się do zakupu dodatkowego sprzętu.

Matka dwójki dzieci 28-letnia Kirsty Williams opowiada dla Express & Star, że szkoła poprosiła rodziców o wpłaty tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Pieniądze z dobrowolnej składki miały zostać przeznaczone na zakup sprzętu sportowego, pomimo iż szkoła miała już budżet na ten cel w wysokości 9 tys. funtów. Zdaniem kobiety działania władz Wednesbury Oak Academy to terroryzowanie i oddzielanie bogatych od biednych.

Inna kobieta - matka trójki dzieci- określa działania szkoły, jako wstrętne. Mówi, że jest rodzicem i jej zdaniem to, co robi placówka jest okropne. Jeśli nie zapłaci się, dzieci nie mogą korzystać ze sprzętu. Trzeba przekazywać 6 funtów rocznie za każde dziecko. Według kobiety to niesprawiedliwe. Te 18 funtów mogłoby być wykorzystanie lepiej, na przykład na zakup mundurków.
wtorek, 09 stycznia 2018 12:58
 Czytaj poprzedni artykuł:
Prezydent Andrzej Duda powołał nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.
  Czytaj następny artykuł:
Polak z Somerset aresztowany za napaść na partnerkę