Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polski kierowca, został uznany winnym spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczną jazdę
Polski kierowca, został uznany winnym spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczną jazdę
31-letni mężczyzna został uznany winnym wypadku, który wydarzył się w zeszłym roku. Polak dwukrotnie przekroczył dopuszczalny limit alkoholu we krwi. Spowodował katastrofę drogową z udziałem minibusa i innej ciężarówki na autostradzie M1 w pobliżu Newport Pagnell.

Tragiczny w skutkach wypadek miał miejsce 26 sierpnia o godzinie 3:15 na Newport Pagnell. Przy zjeździe czternastym zderzyły się minibus oraz dwie ciężarówki. Śmierć poniosło ośmiu pasażerów pierwszego pojazdu - sześciu mężczyzn i dwie kobiety.

32-letni Ryszard Masierak miał 55 mikrogramów alkoholu na 100 mililitrów wydychanego powietrza. Zanim doszło do tragedii mężczyzna, zatrzymał się na pasie wolnego ruchu powodując utrudnienia i niebezpieczeństwo na autostradzie. Według oskarżyciela Masierak spał przez dwanaście minut za kierownicą.

Kierowca minibusa zatrzymał się za ciężarówką Polaka i czekał na odpowiedni moment aby ją wyprzedzić, wtedy w minibus uderzyła druga ciężarówka, którą kierował Brytyjczyk David Wagstaff.

Mężczyzna jechał używając tempomatu i rozmawiając przez telefon za pomocą zestawu słuchawkowego. W momencie zderzenia ciężarówka Wagstaffa miała na liczniku 56mph, a kierowca nie użył hamulca aby zwolnić.

Wagstaff usłyszał osiem zarzutów dotyczących spowodowania śmierci poprzez niebezpieczną jazdę, cztery dotyczące spowodowania poważnych obrażeń poprzez niebezpieczną jazdę

Masierak usłyszał łącznie aż dwadzieścia zarzutów, w tym osiem dotyczących spowodowania śmierci poprzez niebezpieczną jazdę, cztery dotyczące spowodowania poważnych obrażeń poprzez niebezpieczną jazdę oraz osiem dotyczących spowodowania śmieci poprzez niebezpieczną jazdę po przekroczeniu dozwolonego limitu alkoholu.

Zarówno Masierak i Wagstaff nie przyznają się do ośmiu zarzutów spowodowania śmierci poprzez niebezpieczną jazdę oraz 4 zarzutów powodowania poważnych obrażeń poprzez niebezpieczną jazdę.

Wczoraj Polak został uznany winnym spowodowania śmierci ośmiu osób przez niebezpieczną jazdę. Jest także winny czterech przypadków spowodowania poważnych obrażeń.

Wciąż nie zapadł wyrok wobec kierowcy drugiej ciężarówki.
środa, 07 marca 2018 09:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nadchodzi kolejne załamanie pogody - już w weekend do UK zawita sztorm znad Atlantyku
  Czytaj następny artykuł:
Severn Trent Water wypłaci rekompensaty za przerwy w dostawie wody