Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rodzice zabierają dzieci z lekcji religii, aby powstrzymać ich od nauki islamu, ostrzegają nauczyciele
Rodzice zabierają dzieci z lekcji religii, aby powstrzymać ich od nauki islamu, ostrzegają nauczyciele
Nauczyciele ostrzegają, że niektórzy rodzice zakazują swoim dzieciom brania udziału w zajęciach z religii, ponieważ nie chcą, aby ich dzieci uczyły się o islamie i judaizmie.

Na dorocznej konferencji Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców został poruszony problem rodzin powstrzymujących swoje dzieci przed braniem udziału w lekcjach religii.

Według nauczycieli, rodzice z pewnymi uprzedzeniami, w tym z islamofobią i antysemityzmem nadużywają prawa i zabierają uczniów z klas.

Nauczyciele wezwali rząd, aby poczynił jakieś kroki, żeby zabronić na takie postępowanie, ponieważ uważają że religia jest przedmiotem, który pozwala na krytyczne myślenie, pozwala też dzieciom odkrywać własne i inne wierzenia religijne i niewiary.

Według Richarda Griffithsa ze Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców, rodzice z pewnymi uprzedzeniami, w tym z islamofobią i antysemityzmem, którzy chcą usunąć swoje dzieci z pewnych lekcji lub wizyt w miejscach kultu religijnego, znacząco utrudniają szkole przygotowanie dzieci do życia we współczesnej Wielkiej Brytanii.
piątek, 13 kwietnia 2018 10:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Wielka Brytania, USA i Francja zaatakowały Syrię
  Czytaj następny artykuł:
Broń i narkotyki przechwycone w porannym nalocie na dom w Kings Norton