Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polacy i Rumuni wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi
Polacy i Rumuni wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjska organizacja Unseen opublikowała raport podsumowujący rok działania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline, na którą można zgłaszać podejrzenia dotyczące handlu ludźmi.

W 2017 roku na infolinię Modern Slavery Helpline zgłoszono ponad 4,8 tys. podejrzanych przypadków. Większość z nich, czyli 3,5 tys., dotyczyło wyzysku w pracy. Chodziło m.in. o branżę budowlaną, myjnie samochodowe oraz fabryki. 700 przypadków związanych było z wykorzystaniem seksualnym i zniewoleniem w celu służby domowej. 1,4 tys. zgłoszeń zostało przekazanych do dalszego rozpatrzenia przez policję.

Dane są niepokojące, bowiem okazuje się, że Polacy są drugą największą grupą potencjalnych ofiar w Wielkiej Brytanii. Według opublikowanego w poniedziałek raportu, wśród wszystkich zgłoszeń aż 233 dotyczą Polaków. To druga co do wielkości grupa potencjalnych ofiar - po Rumunach (756), a przed Anglikami (212), Tajlandczykami (211) i Bułgarami (98). Obywatele Polski znaleźli się na czele zestawienia, jeśli chodzi o zgłoszenia dotyczące terytorium Walii (40), wyprzedzając Rumunów (17) i Filipińczyków (16).

Osoby, które same padły ofiarą handlu ludźmi lub podejrzewają, że problem ten dotyczy znanych im ludzi, mogą zadzwonić na specjalną infolinię pod numer 08000121700, która oferuje wsparcie także w języku polskim.
czwartek, 19 kwietnia 2018 19:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Najgorętszy kwiecień w UK od 70 lat
  Czytaj następny artykuł:
Rząd wycofa ze sprzedaży patyczki do uszu i plastikowe słomki