Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Polacy i Rumuni wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi
Polacy i Rumuni wśród najczęściej zgłaszanych ofiar handlu ludźmi
Brytyjska organizacja Unseen opublikowała raport podsumowujący rok działania ogólnokrajowej infolinii Modern Slavery Helpline, na którą można zgłaszać podejrzenia dotyczące handlu ludźmi.

W 2017 roku na infolinię Modern Slavery Helpline zgłoszono ponad 4,8 tys. podejrzanych przypadków. Większość z nich, czyli 3,5 tys., dotyczyło wyzysku w pracy. Chodziło m.in. o branżę budowlaną, myjnie samochodowe oraz fabryki. 700 przypadków związanych było z wykorzystaniem seksualnym i zniewoleniem w celu służby domowej. 1,4 tys. zgłoszeń zostało przekazanych do dalszego rozpatrzenia przez policję.

Dane są niepokojące, bowiem okazuje się, że Polacy są drugą największą grupą potencjalnych ofiar w Wielkiej Brytanii. Według opublikowanego w poniedziałek raportu, wśród wszystkich zgłoszeń aż 233 dotyczą Polaków. To druga co do wielkości grupa potencjalnych ofiar - po Rumunach (756), a przed Anglikami (212), Tajlandczykami (211) i Bułgarami (98). Obywatele Polski znaleźli się na czele zestawienia, jeśli chodzi o zgłoszenia dotyczące terytorium Walii (40), wyprzedzając Rumunów (17) i Filipińczyków (16).

Osoby, które same padły ofiarą handlu ludźmi lub podejrzewają, że problem ten dotyczy znanych im ludzi, mogą zadzwonić na specjalną infolinię pod numer 08000121700, która oferuje wsparcie także w języku polskim.
czwartek, 19 kwietnia 2018 19:52
 Czytaj poprzedni artykuł:
Najgorętszy kwiecień w UK od 70 lat
  Czytaj następny artykuł:
Rząd wycofa ze sprzedaży patyczki do uszu i plastikowe słomki