Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zmarła 100-letnia Polka z Derby, napadnięta w drodze do kościoła
Zmarła 100-letnia Polka z Derby, napadnięta w drodze do kościoła
Zmarła Polka z Derby, która została zaatakowana przez złodzieja torebek, gdy szła do kościoła.

Kobieta, doznała złamania kości policzkowej, urazu karku, miała również wiele siniaków na twarzy. Pomimo tego że lekarze twierdzili, że jej urazy nie zagrażają życiu, kobieta zmarła dziś rano.

Pani Zofia Kaczan osiedliła się w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. Jej mąż służył w polskiej jednostce w UK, więc para mogła po wojnie zostać na Wyspach. Polka pracowała w fabryce tekstyliów Courtaulds w Spondon, jej mąż – w fabryce Rolls-Royce’a w Derby. Małżeństwo nie miało dzieci. Od dziesięciu lat pani Kaczan była wdową.

Do ataku na staruszkę doszło w poniedziałek (28 maja) rano w Derby. 100-letnia Zofia Kaczan szła do polskiego kościoła, gdy w pobliżu skrzyżowania St Chad's Road i Empress Road została zaatakowana od tyłu i przewrócona na ziemię.

Sprawca, wyrwał kobiecie zieloną torebkę wykonaną z imitacji skóry.

Kobieta upadając na chodnik doznała, złamania kości policzkowej i poważnego urazu szyi, miała również wiele siniaków na twarzy. Polka została przewieziona do szpitala, gdzie zmarła dziś rano.

Skradzioną torebkę kobiety znaleziono kilkaset metrów od miejsca zdarzania.


Policja poszukuje kierowcy porzuconego Seata Leona o numerach rejestracyjnych SL02 KVZ Samochód ten był widziany w okolicy, w której doszło do ataku, policja odnalazła go 2 dni później na pobliskim parkingu.

Według policji kierowca tego samochodu może być sprawcą ataku lub posiadać informacje, pomocne w ujęciu sprawcy.

Każdy, kto zna kierowcę Seata Leona o numerach rejestracyjnych SL02 KVZ lub posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.
środa, 06 czerwca 2018 13:35
 Czytaj poprzedni artykuł:
Dwie kobiety zostały ranne w wypadku w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
16-latek aresztowany pod zarzutem morderstwa nastolatka w Wolverhampton