Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Pielegniarka aresztowana pod zarzutem zabójstwa 8 dzieci wypuszczona za kaucją
Pielegniarka aresztowana pod zarzutem zabójstwa 8 dzieci wypuszczona za kaucją
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
28-letnia pielęgniarka aresztowana pod zarzutem zabójstwa 8 dzieci, i usiłowania zabójstwa kolejnych sześciu dzieci została wypuszczona za kaucją.

Lucy Letby została zatrzymana na początku tego tygodnia po długotrwałym śledztwie prowadzonym przez policję badającą sprawę śmierci 17 dzieci i 15 przypadków, które nie zakończyły się zgonem.

W ciągu kilkunastu miesięcy w szpitalu Countess of Chester Hospital w Chester zmarło 17 dzieci. W sprawie tej wszczęto śledztwo, które miało na celu wyjaśnienie, co przyczyniło się do ich śmierci.

Policja z Cheshire poinformowała, że aresztowała pracownicę opieki zdrowotnej pod zarzutem zabójstwa 8 dzieci. Pracownicy został również postawiony zarzut usiłowania zabójstwa kolejnych sześciu dzieci.

Policjanci nie zdradzają zbyt wielu szczegółów. Nie wiadomo, w jaki sposób kobieta mogła przyczynic się do śmierci dzieci.

Po rozpoczęciu dochodzenia policjanci wyjaśniali okoliczności śmierci 15 dzieci, które zmarły w szpitalu w Chester pomiędzy czerwcem 2015 a czerwcem 2016 roku.

W trakcie postepowania śledztwo rozszerzono. Teraz dotyczy ono śmierci 17 dzieci i 15 przypadków, które nie zakończyły się zgonem.

Inspektor Paul Hughes, który jest odpowiedzialny za śledztwo powiedział - „Śledztwo jest bardzo złożone i bardzo delikatne, musimy mieć pewność że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dokładnie ustalić, co doprowadziło do śmierci dzieci.’

Policjant zapewniał też że policja jest świadoma tego, że postępowanie ma duży wpływ na rodziny dzieci, personel szpitala oraz na opinię publiczną i że rodzice dzieci są na bieżąco informowani i mogą liczyć na wsparcie specjalistów.
piątek, 06 lipca 2018 11:19
 Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zamordowany w Walsall
  Czytaj następny artykuł:
Jaguar Land Rover ostrzega: Brexit zagraża inwestycjom firmy w UK