Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej zrezygnował ze stanowiska
Minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej zrezygnował ze stanowiska
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Brytyjski minister ds. wyjścia z Unii Europejskiej David Davis zrezygnował w wczoraj ze stanowiska w ramach protestu przeciwko proponowanej przez Theresy May strategię dalszych negocjacji z Brukselą.

Davis jest szóstym ministrem, który ustąpił z rządu od czasu przyspieszonych wyborów parlamentarnych w czerwcu ub.r. Jego decyzja została potwierdzona przez Downing Street, które późnym wieczorem w niedzielę opublikowało treść listu rezygnacyjnego Davisa.

Według nieoficjalnych doniesień ze stanowiskami pożegna się także dwóch najbardziej wpływowych eurosceptycznych wiceministrów w resorcie Davisa, Steve Baker i Suella Braverman.

Do kryzysu w rządzie May doszło po tym, jak w piątek zaprezentowano trzystronicowy zarys rządowego stanowiska w sprawie dalszych negocjacji dotyczących wyjścia z Unii Europejskiej.

Dokument został ostro skrytykowany przez polityków z eurosceptycznego skrzydła Partii Konserwatywnej.

Oskarżyli rząd o nadmierne ustępstwa. Według nich zaproponowane rozwiązania będą zmuszać Wielką Brytanię do tworzenia prawa zgodnie z unijnymi przepisami oraz do podporządkowania się orzeczeniom Trybunału Sprawiedliwości UE.

W liście, w którym minister David Davis tłumaczył powody swojej rezygnacji, zaznaczył, że takie działania nie prowadzą do odzyskania przez Wielką Brytanię kontroli nad swoim prawodawstwem.
poniedziałek, 09 lipca 2018 08:14
 Czytaj poprzedni artykuł:
Policja apeluje o pomoc w odnalezieniu zaginionego Polaka
  Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna zamordowany w Walsall