Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Niestety, zamiar dokonania Brexitu nie odszedł wraz z nim". D. Tusk o rezygnacji ministra ds. negocjacji opuszczenia UE
"Niestety, zamiar dokonania Brexitu nie odszedł wraz z nim". D. Tusk o rezygnacji ministra ds. negocjacji opuszczenia UE
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Politycy przychodzą i odchodzą, ale zostają problemy, które stworzyli. Niestety, zamiar dokonania Brexitu nie odszedł wraz z panem Davisem – powiedział w Brukseli przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, odnosząc się rezygnacji członka brytyjskiego rządu - ministra ds. Brexitu Davida Davisa.

Do dymisji podał się też szef MSZ Boris Johnson. Obaj politycy byli uważani za zwolenników twardych negocjacji z Unią Europejską.

Do kryzysu w rządzie May doszło w zaledwie kilka dni po zaprezentowaniu 6 lipca trzystronicowego zarysu rządowego stanowiska w sprawie dalszych negocjacji dotyczących wyjścia z UE.


Politycy konserwatywnego, eurosceptycznego skrzydła Partii Konserwatywnej oskarżali rząd o nadmierne ustępstwa wobec Brukseli.

wtorek, 10 lipca 2018 07:37
 Czytaj poprzedni artykuł:
Główne drogi w centrum miasta zostaną zamknięte z powodu prac nad przedłużeniem linii tramwajowej
  Czytaj następny artykuł:
Szef brytyjskiego MSZ Boris Johnson podał się do dymisji