Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Tyran, rasista, mizogin, marionetka". Tak powitano Donalda Trumpa w Anglii
"Tyran, rasista, mizogin, marionetka". Tak powitano Donalda Trumpa w Anglii
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Prosto ze szczytu NATO w Brukseli Donald Trump udał się do Wielkiej Brytanii na spotkanie z premier Theresą May, która przyjęła go w podmiejskiej rezydencji Blenheim Palace, niedaleko Oksfordu. Prezydentowi towarzyszyła jego żona, Melania.

Szereg protestujących ustawił się wzdłuż ulicy biegnącej ku pałacowi Blenheim, niedaleko Oksfordu, gdzie Theresa May powitała Donalda Trumpa. "Tyran, rasista, mizogin, marionetka" - to tylko niektóre hasła widniejące na transparentach demonstrantów.

Protestujący wyrazili swój sprzeciw wobec działań i samej osoby amerykańskiego prezydenta. Ten udał się tam razem z żoną Melanią prosto ze szczytu NATO w Brukseli.W Londynie przeciwnicy polityki Donalda Trumpa przygotowali karykaturalny balon z okazji wizyty prezydenta USA w ich kraju.

Figura przedstawia polityka jako krzyczące dziecko – w pieluszce oraz telefonem w ręku, co należy zapewne interpretować jako nawiązanie do ulubionej formy komunikacji prezydenta - przez Twittera.

W dniu przybycia prezydenta USA do Londynu balon nazwany „Trump Baby” wzniósł się w okolicach budynku brytyjskiego parlamentu przy aplauzie zgromadzonych.

Po zaplanowanych na dziś dwustronnych rozmowach z brytyjską premier, prezydent uda się na zamek w Windsorze, gdzie spotka się z królową, a następnie odleci na weekend do Szkocji.Źródło:x-news
piątek, 13 lipca 2018 12:11
 Czytaj poprzedni artykuł:
Pijany Anglik wyzwał Polaka w autobusie
  Czytaj następny artykuł:
20-latek aresztowany pod zarzutem morderstwa kobiety w Birmingham