Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Zamachowiec z Manchesteru w 2014 roku został uratowany przez Royal Navy i ewakuowany z Libii do UK.
Zamachowiec z Manchesteru w 2014 roku został uratowany przez Royal Navy i ewakuowany z Libii do UK.
Terrorysta, który zamordował 22 niewinnych ludzi po koncercie Ariana Grande w Manchester Arena, przybył do Wielkiej Brytanii po tym, jak został uratowany przez marynarkę wojenną w pogrążonej wojną Libii - podaje Mirror.

Salman Abedi miał 19 lat, gdy został ewakuowany z Trypolisu w bezpieczne miejsce.

Terrorysta znalazł się wśród 110 osób ewakuowanych na okręt Royal Navy - HMS Enterprise w sierpniu 2014 roku

Został uratowany wraz ze swoim młodszym bratem i przewieziony na Maltę, skąd został przewieziony do Wielkiej Brytanii.

Trzy lata później detonował bombę domowej produkcji po koncercie amerykańskiej piosenkarki pop, zabijając 22 niewinnych ludzi.

Abedi urodził się w Manchesterze w 1994 roku w muzułmańskim otoczeniu. Jego rodzicie znaleźli w Wielkiej Brytanii schronienie przed reżimem płk. Muammara Kadafiego.

Salman miał trójkę rodzeństwa i był studentem biznesu i zarządzania na Salford University. Po dwóch latach studiowania, sam zrezygnował.

Abedi był monitorowany przez służby bezpieczeństwa, gdy rok po przerwaniu nauki pojechał do Libii, ale jego sprawa została zamknięta na miesiąc przed jego ewakuacją z Libii.

Bracia podróżowali do Trypolisu, ponieważ ich rodzice wrócili do Libii.

Analiza Andersona dotycząca ataku w Manchesterze wykazała, że decyzja o zamknięciu sprawy Abediego jako "przedmiotu zainteresowania" była uzasadniona, w oparciu o informacje dostępne dla służb bezpieczeństwa w tamtym czasie.
wtorek, 31 lipca 2018 11:56
 Czytaj poprzedni artykuł:
Po dwóch latach działania Ikea zamknie sklep w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Dziewczynka śmiertelnie potrącona w drodze do meczetu