Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania "Epidemia przemocy" w Birmingham - wzrost morderstw o 70 procent w ciągu dwóch lat
"Epidemia przemocy" w Birmingham - wzrost morderstw o 70 procent w ciągu dwóch lat
Policja ma do czynienia z rekordową liczbą zabójstw i z wzrostem przestępczości w Birmingham i regionie West Midlands.

W tym roku region ogarnęła „epidemia przemocy”, a mieszkańcy miasta mogą stwierdzić że policja straciła kontrolę nad tym co się dzieje w regionie.

Dla porównania przez cały 2016 rok West Midlands Police zajmowała się 30 zabójstwami, w 2017 miejsce miało 38 zabójstw.

W tym roku doszło już do 33 morderstw, 14 z nich dokonano przy użyciu noża, a 7 spraw dotyczy morderstw osób poniżej 18-tego roku życia.

Birmingham Live twierdzi że jeśli te proporcje się utrzymają, ostateczna całkowita liczba zabójstw w tym roku wyniesie 51, co oznacza wzrost o 70 procent w ciągu zaledwie dwóch lat.

Statystyki te obejmują też dzieciobójstwo i spowodowanie śmierci przez nieostrożną lub niebezpieczną jazdę.


Tylko w lipcu w tym roku policja została wezwana do zbadania 10 zabójstw.

Poniżej przestawiamy listę spraw jakie prowadzi policja w tym roku.

4 stycznia: 28-letni Khalid Yousef zmarł na skutek ran kłutych w sklepie na Rookery Road, Handsworth. 35-letni Hassan Mustafa pojawił się w sądzie w związku z podejrzeniem o morderstwo w zeszłym miesiącu. Zaprzeczył oskarżeniu i stanie przed sądem jeszcze w tym roku.

6 stycznia: 24-letni Jaskaran Kang zmarł po tym, jak został dźgnięty nożem w mieszkaniu na Stourbridge Road, Dudley. Pięć osób oskarżono o jego morderstwo.

14 stycznia: 19-letni Rezwan Ali zmarł po tym, jak został dźgnięty w klatkę piersiową na przyjęciu domowym w Walsall. Siedem osób zostało aresztowanych i zwolnionych za kaucją. Dochodzenie w sprawie morderstwa trwa.


20 stycznia: 8-letnią Mylee Billingham znaleziono z ranami zadanymi nóżem w domu na Valley View, Brownhills koło Walsall. Zmarła od obrażeń w szpitalu tego samego dnia. Jej ojciec William Billingham został oskarżony o morderstwo.

24 stycznia: 44-letnia Claire Harris została znaleziona martwa w domu byłego partnera Rickarda Wilsona w Cinder Bank, Netherton, Dudley. 50-letni Wilson został skazany za zabójstwo.9 lutego: 11-letnia Jasmine Forrester została zamordowana pod na Kent Road, Wolverhampton. Jej wujek Delroy Forrester został oskarżony o morderstwo.

9 lutego: 36-letni Christopher Messenger został znaleziony z urazami głowy w schronisku w Highfield Road, Washwood Heath. Zmarł kilka dni później, a 31-letni mężczyzna został oskarżony o morderstwo.

16 lutego: 38-letnia Sarbjit Kaur została znaleziona martwa w swoim domu w Wolverhampton. Badanie pośmiertne potwierdziło, że zmarła z powodu uduszenia. Jej partner Gurpreet Singh, lat 42, został oskarżony o jej morderstwo.

28 lutego: 74-letnia Ann James zmarła w wyniku  otrzymania wielu ran kłutych w jej domu na Doveridge Place, Highgate. Jej wnuczek Greg Irvin, jest oskarżony o jej morderstwo.2 marca: 33-letnia Charlotte Teeling z Worcester zaginęła 26 lutego. Jej ciało znaleziono w posiadłości na Cooksey Lane, Kingstanding 2 marca. Richard Bailey, został oskarżony o jej morderstwo.

17 marca: 22-letni Mohammed Miah został rzekomo potrącony przez pojazd i przeciągnięty wzdłuż West Bromwich High Street około 2.40 rano. Dwóch mężczyzn oskarżono o jego morderstwo.

25 marca: 28-letni Daniel Shaw zmarł po strzale w klatę piersiową i został znaleziony na Copeland Place, Tile Hill, Coventry. Policja uważa, że inny człowiek, John Robbins, również został porwany, napadnięty i zamordowany. Obie sprawy pozostają nierozwiązane.6 kwietnia: 51-letnią Tracy Stonehouse znaleziono martwą na Coralin Close, Chelmsley Wood. Jej mąż, Arthur Stonehouse, przyznał się do morderstwa żony i zostanie skazany 6 sierpnia.


12 kwietnia: 14-letnia Viktorija Sokolova została znaleziona martwa o 7 rano w West Park w Wolverhampton. Badanie pośmiertne wykazało, że zmarła z powodu urazu głowy. 16-letni chłopak z Wolverhampton został oskarżony o morderstwo i gwałt.

15 kwietnia: 20-letni Tyrone Dorsett z Priorslee został zastrzelony w Bordesley Green, niedaleko stadionu St Andrew's w Birmingham City. Nikt nie został oskarżony o jego morderstwo.

25 kwietnia: 31-letni Daniel Blount zmarł po tym, jak jego samochód został rzekomo celowo zepchnięty z Kingstanding Road. 25-letni mężczyzna został oskarżony o jego morderstwo.15 maja: 24-letni Abdul Rahman Aldabbashi ze Small Heath, został zastrzelony na grillu w Stratford Place, Highgate, około godziny 23.00. Nikt nie został oskarżony o jego morderstwo.

17 maja: 16-letni Ozell Pemberton został zadzgany na śmierć w pobliżu restauracji McDonald's w Sutton Coldfield. 17-latek został oskarżony o morderstwo.

22 maja: 22-letni Taimoor Zaheer zmarł po tym, jak został postrzelony w Maxwell Avenue, Handsworth. Mężczyzna został oskarżony o jego morderstwo.

29 maja: 15-letni Keelan Wilson został zadźgany na śmierć w Strathfield Walk, Wolverhampton. Trzy osoby, które zostały aresztowane, zostały zwolnione za kaucją. Nikt nie został obciążony w tej sprawie.13 czerwca: Policja bada śmierć trzyletniego chłopca z West Bromwich jako podejrzaną. Dziecko zmarło z powodu urazów brzucha. Dwie osoby zostały aresztowane i trwa dochodzenie policyjne.

27 czerwca: 45-letni Dean Ward , lat 45, został zasztyletowany na śmierć w Finchley Park, Kingstanding. 17-letni chłopiec został oskarżony o morderstwo.3 lipca: Policja bada śmierć czteromiesięcznego chłopca z Coventry.

6 lipca: 65-letni Edwin Bradley został znaleziony z ranami głowy na St. Thomas Close, Coalpool, Walsall. Został uznany za zmarłego na miejscu zdarzenia. Darren Barnes, 47 lat bez stałego adresu, został oskarżony o morderstwo.

8 lipca: 27 letni Daniel Kennell zmarł z powodu ran kłutych na St Austell Road, Wyken, Coventry. Ryan Preston, został oskarżony o morderstwo.

9 lipca: 31-letni Matt Powney zmarł po tym, jak został raz uderzony i upadł uderzając głową o chodnik. 27-letni mężczyzna został oskarżony o morderstwo.

12 lipca: 86-letnia Riasat Bi zmarła od wielokrotnych ciosów nożem zadanych w jej domu w Aubery Road, Small Heath. 20-letni mężczyzna został oskarżony o jej morderstwo.

15 lipca: 28-letni Reece Hipwood zmarł po tym, jak został dźgnięty nożem na Sandmere Road, Yardley Wood. John Nixon został oskarżony o jego morderstwo.

16 lipca: 46-letni Steven Day został rzekomo potrącony przez samochód. Zmarł z powodu odniesionych obrażeń. 19-latek został aresztowany pod zarzutem morderstwa i niebezpiecznej jazdy, a później został zwolniony za kaucją.

20 lipca: 24-letni Dwayne Junior Haughton zginął w domniemanym pościgu w Valley Road w Wolverhampton. Kilka aresztowań zostało dokonanych, ale nikt nie został oskarżony.

27 lipca: 65-letni Nigel Abbott  zmarł na skutek uderzenia tępym narzędziem po tym, jak został zaatakowany w domu w Walmley. 29-latek został aresztowany w związku z atakiem.

29 lipca: 47-letni Polak Krzysztof Zwolinski zmarł z powodu obrażeń kręgosłupa zadanych tępymi narzędziami na Hunters Road, Lozells. Trzech Polaków oskarżono o jego morderstwo.
piątek, 03 sierpnia 2018 09:36
 Czytaj poprzedni artykuł:
16-latek oskarżony o spowodowanie śmierci przez niebezpieczną jazdę
  Czytaj następny artykuł:
Trzech Polaków z Birmingham oskarżonych o morderstwo rodaka