Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Boris Johnson: "Kobiety w burkach wyglądają jak skrzynki na listy i rabusie bankowi"
Boris Johnson: "Kobiety w burkach wyglądają jak skrzynki na listy i rabusie bankowi"
W jednym ze swoich felietonów opublikowanym na łamach Daily Telegraph Boris Johnson, porównał kobiety noszące burki do "rabusiów bankowych" i "skrzynek na listy".

Były szef brytyjskiej dyplomacji wyrażał swoją opinię na temat zakazu zasłaniania twarzy jaki został wprowadzony w Danii.

Pomimo że napisał, że sprzeciwia się podobnemu rozwiązaniu w Wielkiej Brytanii, to zastrzegł, że ma pełne prawo prosić kogoś o odsłonięcie twarzy podczas spotkania w moim biurze poselskim.

Boris Johnson uważa też, że to samo prawo powinny mieć szkoły czy uniwersytety wobec uczniów i studentów, którzy wyglądają "jak rabusie chcący obrabować bank" czy też „skrzynki na listy”

Słowa byłego szefa brytyjskiej dyplomacji zostały natychmiast skrytykowane.

Brandon Lewis, przewodniczący Partii Konserwatywnej wyraził zniesmaczenie i wezwał byłego szefa dyplomacji do natychmiastowych przeprosin.

Do apelu przyłączyła również premier Theresa May, która uważa że język użyty do opisu wyglądu innych osób był znieważający. Użycie go było czymś złym , według premier Johnson nie ma prawa dyktować kobietom, jak mają się ubierać.

Według informacji jakie podają brytyjskie media, Johnson został zgłoszony policji za swoje komentarze i może zostać wszczęte przeciwko niemu postępowanie karne.
środa, 08 sierpnia 2018 08:34
 Czytaj poprzedni artykuł:
Atak podpalaczy w więzieniu w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Policja podała tożsamość nastolatka, który zginął w wypadku w Walsall