Wiadomości
Dwa meczety w Birmingham zaatakowane podczas trwającej tam modlitwy
Policja prowadzi dochodzenie po tym, jak dwa meczety w Birmingham zostały zaatakowane podczas trwającej tam modlitwy.

Uzbrojeni policjanci zostali wysłani na Fosbrooke Road i Hob Moor Road w Small Heath wczoraj wieczorem (środa, 15 sierpnia).
Nieznani napastniczy, około około 22.00, wybili szyby za pomocą proc i kulek łożyskowych w meczecie Masjid Qamarul Islam.
Następnie 20 minut później w ten sam sposób zaatakowali Meczet Al-Hijrah.
Według oświadczenia jakie podała policja uzbrojeni oficerowie policji zostali rozmieszczenia na miejscu zdarzenia jako środek ostrożności.
Policja odzyskała kulki łożyskowe i uważa ze użyte proce musiały być bardzo duże i na szczęście nikt nie ucierpiał podczas tego ataku.
Przyczyny ataków nie są jasne na tym etapie, ale funkcjonariusze kontynuują patrolowanie obszaru, aby uspokoić wiernych i lokalnych mieszkańców.
Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.
czwartek, 16 sierpnia 2018 10:10
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii masowo wypłacają oszczędności emerytalne w …
HMRC ostrzega pracowników w Wielkiej Brytanii. Możesz odzyskać pieniądze…
Wielka Brytania szykuje rewolucję w płatnościach. Limit 100 GBP płatnośc…
Wielka Brytania: ogromne zmiany na granicach UE – od października utrudn…
Ryanair odwołuje tysiące lotów na kluczowych trasach z Wielkiej Brytanii
Duży bank w Wielkiej Brytanii oferuje konta oszczędnościowe z oprocentow…
Brytyjski supermarket obniża ceny 650 produktów, by wesprzeć klientów pr…