Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Andrzej Duda o Unii Europejskiej: wyimaginowana wspólnota
Andrzej Duda o Unii Europejskiej: wyimaginowana wspólnota

Andrzej Duda w Leżajsku mówił o wyimaginowanej wspólnocie, którą ma stanowić Unia Europejska.

W 2003 r. w referendum więcej Polaków zagłosowało za przystąpieniem do Unii Europejskiej, niż oddało głos na Dudę w czasie ostatnich wyborów prezydenckich. Od wejścia do UE Polska dostała z budżetu unijnego ponad 152 mld euro, a Prezydent RP nazywa tę wspólnotę "wyimaginowaną, z której dla Polaków niewiele wynika".


Szokujące słowa Andrzeja Dudy padły podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska. Wypowiedź odbiła się szerokim echem i wywołała oburzenie w sieci.

„Doprowadzimy do tego, że ludzie nie będą mówili, że sądy w Polsce są niesprawiedliwe. A sądownictwo w Polsce działa źle i nie chroni obywatela. Nie dopuścimy do tego, żeby ludzie mówili, że Polska jest państwem niesprawiedliwym” – mówił Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Leżajska.

Prezydent uzasadniał w ten sposób konieczność reform w sądownictwie przeprowadzanych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.


„Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli to przekonanie, kiedy będą się kończyły nasze kadencje, że zrobiono dla państwa wiele rzeczy w tym czasie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze i że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko i wyłącznie o jakichś swoich sprawach czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika” – mówił prezydent Duda.

Źródło: x-news

środa, 12 września 2018 11:32
 Czytaj poprzedni artykuł:
Strajk pilotów oraz personelu pokładowego Ryanaira. Odwołano 140 lotów
  Czytaj następny artykuł:
W Birmingham otwarto nowe centrum handlowe