Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Theresa May: Albo moje porozumienie w sprawie Brexit, albo wcale
Theresa May: Albo moje porozumienie w sprawie Brexit, albo wcale

Theresa May powiedziała BBC, że posłowie będą mieli wybór między jej propozycją zawarcia porozumienia z UE - lub wyjściem z Unii Europejskiej bez porozumienia.

W wywiadzie dla Panoramy powiedziała, że jedynym sposobem, aby nie doszło do przywrócenia fizycznej granicy między wchodzącą w skład Zjednoczonego Królestwa Irlandią Północną a Irlandią jest "bezproblemowy przepływ towarów" między nimi - bez ceł i kontroli.

Jeśli Parlament nie ratyfikuje planu z Chequers, zakładającego bliską współpracę Wielkiej Brytanii z UE w sprawie kontroli celnej, a także zachowanie swobodnego przepływu dóbr i towarów rolniczych, to alternatywą dla niego będzie brak porozumienia – powiedziała Theresa May


Przedstawione w lipcu i forsowane przez May rozwiązania, tzw. plan z Chequers, nie podobają się jednak przedstawicielom eurosceptycznej frakcji w Partii Konserwatywnej.

Według Borisa Johnsona przyjęcie tych rozwiązań, oznaczałby, że po raz pierwszy od 1066 roku, przywódcy UK celowo zgodzili się na obce rządy.

Uważa on że w ten sposób Irlandia Północna znajdzie się częściowo pod jurysdykcją unijną, a to byłoby podważaniem integralności terytorialnej państwa.

poniedziałek, 17 września 2018 09:49
 Czytaj poprzedni artykuł:
Jaguar Land Rover w Castle Bromwich ogranicza produkcję i skraca tydzień pracy do 3 dni
  Czytaj następny artykuł:
Brutalny atak na strażnika w Alum Rock w Birmingham