Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania BWM ogłosiło, że zaraz po brexicie zamknie fabrykę Mini w Oxfordzie, na miesiąc
BWM ogłosiło, że zaraz po brexicie zamknie fabrykę Mini w Oxfordzie, na miesiąc

BMW ogłosiło, że zaraz po oficjalnej dacie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, zamknie swoją fabrykę Mini w Oksfordzie na miesiąc.

Fabryka BMW Mini w Oxfordzie to główna brytyjska fabryka firmy. Położona na obrzeżach Oksfordu fabryka zatrudnia 4500 osób i zwykle produkuje 5000 samochodów tygodniowo.

Jednak od 1 kwietnia 2019 roku fabryka wstrzyma produkcje samochodów na miesiąc.


W związku z niepewną sytuacją spowodowaną brexitem i możliwością brexitu bez porozumienia, firma obawia się zakłóceń w produkcji i problemów z dostawami części, dlatego opracowała plan awaryjny.

Aby uniknąć zakłóceń jakie mogą wystąpić bezpośrednio po brexicie, firma postanowiła przesunąć coroczne zamknięcie konserwacyjne, które zazwyczaj odbywa się w okresie letnim na okres bezpośrednio po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

To już kolejny po Jaguarze producent aut, który wskazuje na problemy braku umów handlowych Wielkiej Brytanii z UE.

Dwa dni temu Pracownicy fabryki Jaguar Land Rover w Castle Bromwich zostali powiadomieni, że do Świąt Bożego Narodzenia będą pracować tylko przez trzy dni w tygodniu.

Zmiana jest spowodowana spadkiem sprzedaży samochodów, który według producenta spowodowany jest niepewnością konsumentów związaną z brexitem i spadkiem popytu na modele z silnikiem Diesla.

środa, 19 września 2018 12:03
 

TAGI: brexit, BMw


Czytaj poprzedni artykuł:
Wizz Air zlikwiduje połączenia z Birmingham do Poznania
  Czytaj następny artykuł:
Pożar Royalty Cinema w Harborne, zamknięte drogi