Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Meteorolodzy zapowiadają 4 miesiące śniegu

Według niektórych meteorologów w Birmingham i całej Wielkiej Brytanii możemy się spodziewać bardzo zimnej zimy z czteroma miesiącami śniegu.

James Madden, specjalista z Exacta Weather ostrzega, że po upalnym lecie, kiedy temperatury sięgały nawet do 35 stopni Celsjusza, przyjdzie sroga zima.


Madden powiedział ze pierwszy śnieg już spadnie pod koniec listopada i od tego miesiąca możemy się spodziewać częstych opadów śniegu aż przez 4 miesiące.

Według meteorologa wszystkie długoterminowe prognozy pokazują, że grudzień prawdopodobnie będzie najzimniejszym miesiącem od dekad i w tym miesiącu będzie można się spodziewać kilku dużych opadów śniegu.

Okres między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem będzie najtrudniejszy, ponieważ w Wielkiej Brytanii pojawią się systemy burzowe o niskim ciśnieniu, które zderzą się ze znacznie chłodniejszym powietrzem, powodując w całym kraju potencjalnie opady śniegu i burze lodowe.


Madden twierdzi, że śnieżnej pogody możemy się spodziewać tez w styczniu i lutym.

Prognoz Maddena nie potwierdza jednak Met Office. Helen Roberts z Met Office twierdzi prawdopodobieństwo, że średnia temperatura w Wielkiej Brytanii, dla września-października-listopada, spadnie poniżej przeciętnej wynosi około 5 procent, a prawdopodobieństwo, że temperatura będzie wyższa niż przeciętna temperatura w tych miesiącach wynosi około 40 procent.

Met Office twierdzi też że w grudniu możemy się spodziewać niższych średnich opadów, i wyższych temperatur niż zazwyczaj.

-
 
TAGI: pogoda, zima


Czytaj poprzedni artykuł:
Gospodarka regionu West Midlands poniesie ogromne straty w wyniku Brexitu
 Czytaj następny artykuł:
Strajk pilotów i personelu pokładowego Ryanair – 190 lotów odwołanych