Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Były premier Gordon Brown jest pewien że będzie drugie referendum ws. brexitu
Były premier Gordon Brown jest pewien że będzie drugie referendum ws. brexitu

Były premier Gordon Brown powiedział, że odbędzie się kolejne referendum w sprawie brexitu.

Pan Brown powiedział, że nie jest pewien, kiedy odbędzie się drugie referendum, ale uważa, że tak się stanie. Dodał, że będzie to jedyna droga do rozwiązania problemu brexitu..

Brown w trakcie przemówienia inaugurującego wykłady upamiętniające zmarłego Gordona Aikmana powiedział, że Skocka Partia Narodowa, Laburzyści i Liberalni Demokraci poprą kolejne referendum.

Jeśli Wielka Brytania opuści UE bez umowy w marcu 2019 roku to w okresie przejściowym, kiedy Wielka Brytania nie będzie jeszcze w pełni poza Unią Europejską, odbędą się kolejne wybory parlamentarne.


Brown uważa że koalicja Partii Pracy, Liberalnych Demokratów i SNP będzie walczyć o Europę i poprze poprą kolejne referendum.

Premier Theresa May konsekwentnie odrzuca możliwość drugiego referendum, jej zdaniem przeprowadzenie ponownego głosowania byłoby oznaką „zdrady demokracji” i podważeniem decyzji, którą obywatele podjęli w 2016 roku.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

Zgodnie z negocjowanym porozumieniem z UE o okresie przejściowym dotychczasowe zasady, w tym dotyczące swobody przepływu osób, będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 roku.

czwartek, 11 października 2018 11:34
 Czytaj poprzedni artykuł:
Rząd zalegalizował medyczną marihuanę
  Czytaj następny artykuł:
Wizz Air zmniejsza rozmiar darmowego bagażu podręcznego