Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Brak porozumienia w sprawie Brexitu przed szczytem unijnym
Brak porozumienia w sprawie Brexitu przed szczytem unijnym

Unijny negocjator ds. wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej poinformował że ciągle nie ma zgody co do warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

"Mimo intensywnych wysiłków niektóre kluczowe kwestie są nadal otwarte” – napisał na Twitterze Michel Barnier.


Wypowiedź Michela Barniera zakończyła tym samym kilkugodzinne spekulacje w tej sprawie, które zostały spowodowane niespodziewaną wizytą brytyjskiego ministra do spraw Brexitu Dominica Raaba w Brukseli i nagłym zwołaniem narady ambasadorów reprezentujących 27 państw członkowskich.

Według agencji Reutera ani nadzwyczajna narada ambasadorów reprezentujących 27 członków UE, ani wizyta brytyjskiego ministra ds. brexitu w Brukseli nie przyniosły przełomu.

Na środę i czwartek zaplanowany jest unijny szczyt w sprawie warunków brexitu. Według Reutera do tego czasu, nie będzie negocjacji.

Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.

W negocjacjach pomiędzy UK i Unią nie osiągnięto jeszcze porozumienia w sprawie warunków wyjścia i przyszłych relacji. Głównym punktem spornym pozostaje kwestia granicy z Irlandią.

Zgodnie z negocjowanym porozumieniem z UE o okresie przejściowym dotychczasowe zasady, w tym dotyczące swobody przepływu osób, będą obowiązywały do 31 grudnia 2020 roku.

poniedziałek, 15 października 2018 14:17
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brexit bez porozumienia bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek
  Czytaj następny artykuł:
Polacy oskarżeni o handel ludźmi i współczesne niewolnictwo. Poszkodowanych jest ponad 80 osób