Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rasistowski atak w samolocie Ryanair. Pasażerowie grożą bojkotem
Rasistowski atak w samolocie Ryanair. Pasażerowie grożą bojkotem

W mediach społecznościowych udostępniono szokujące nagranie pokazujące jak pasażer Ryanair obrzuca rasistowskimi wyzwiskami 77-letnią czarnoskórą kobietą siedzącą obok niego.

Oburzeni pasażerowie próbowali uspokoić sytuację, jednak obsługa samolotu ograniczyła się do delikatnego uspokajania agresywnego pasażera.
Zamiast wezwać policję i wyprosić go z samolotu spełnia jego żądanie przesadzając niepełnosprawną staruszkę, która "zawiniła" jedynie kolorem skóry.

Incydent miał miejsce podczas lotu FR015 linii Ryanair z Barcelony do Londynu Stansted w piątek po południu.

W nagranym przez pasażera filmie, można usłyszeć, ja mężczyzna jest agresywny, mówi rasistowskie komentarze, nazywa kobietę "brzydkim czarnym sk****nem" i wykrzykuje, żeby ktoś usiadł między nimi, ponieważ "nie ma ochoty siedzieć obok brzydkiej, pie***onej twarzy". 

Grozi też że „popchnie" siedzącą kobietę na inne miejsce. "Nie mów do mnie jakimś k..a obcym języku, ty głupia, brzydka krowo” - miał krzyczeć mężczyzna.

Na nagraniu widać, jak pasażerowie próbują interweniować. "Usuńcie go z pokładu, po prostu się go pozbądźcie" – wołał jeden z pasażerów.

Załoga Ryanair nie spełniła jednak tej prośby gdyż usunięcie mężczyzny z samolotu wiązało by się z powiadomieniami policji i opóźnieniem czasu startu samolotu, co się wiąże z większymi opłatami.

Według ekspertów, którym pokazano materiał video, personel przestał się zajmować tym problemem, a jedynym ich celem było przygotowanie do startu maszyny o czasie.


Rzecznik prasowy Ryanaira oświadczył, że materiał został przekazany do policji w Essex. A dlatego, że jest to już sprawa policyjna, przewoźnik nie może jej dalej komentować.

Zdaniem jednak prawników, zgodnie z prawem Ryanair nie może wymagać od brytyjskiej policji aby interweniowała w sprawie sytuacji go której doszło w Hiszpanii i najpewniej wulgarnemu pasażerowi wszystko ujdzie na sucho.

W mediach społecznościowych ludzie nawołują do bojkotu tanich linii lotniczych.

wtorek, 23 października 2018 06:54
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Apel policji - Brutalny atak na Emeryta w Birmingham
  Czytaj następny artykuł:
Kluczowy tydzień dla przyszłości premier May?