Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Aplikacja do ubiegania się o status osoby osiedlonej będzie dostępna tylko na smartfonach z systemem Android
Aplikacja do ubiegania się o status osoby osiedlonej będzie dostępna tylko na smartfonach z systemem Android

30 marca 2019 roku osoby chcące się ubiegać się o pobyt w Wielkiej Brytanii po Brexicie, będą mogli aplikować o status osoby osiedlonej (settled status).

Wszystko wskazuje jednak na to, że online będzie można to zrobić jedynie za pomocą telefonu z systemem Android, ponieważ aplikacja nie będzie dostępna na telefony Apple z iOS.

Osoby które nie posiadają telefonu z androidem, będą musiały go pożyczyć lub wysłać aplikację pocztą.


Aplikacja zostanie uruchomiona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w następnym roku.

Osoby chcący aplikować o status osoby osiedlonej będą musieli odpowiedzieć na trzy pytania, zrobić sobie zdjęcie, które zostanie zweryfikowane z aktami dostępnymi w Home Office.

Ostatnia czynność jaką będą musieli wykonać to zeskanowanie chipu w paszporcie, aby zweryfikować swoją tożsamość.

Niestety użytkownicy obecnej wersji smartfonów Apple nie mogą skanować swoich paszportów, co oznacza, że będą musiały pożyczyć urządzenie z systemem Android lub wysłać aplikację pocztą, co znacznie wydłużyłoby czas.


Możliwe też będzie wypełnienie aplikacji w bibliotekach i w specjalnych ośrodkach kontaktowych, co również jest czasochłonne.

Urządzenia Apple są wyposażone w układy komunikacyjne NFC od 2014 r. jednak, ze względów bezpieczeństwa, polityka firmy ogranicza korzystanie z nich tylko do transakcji Apple Pay.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdawało sobie z tego sprawę, kiedy zapowiedziało aplikację, ale miało nadzieję, że Apple zaktualizuje swój system operacyjny, aby umożliwić użytkownikom skanowanie paszportów. Producent iPhone'ów, jednak odmówił aktualizacji potrzebnej do funkcjonowania aplikacji.

czwartek, 08 listopada 2018 08:18
 Czytaj poprzedni artykuł:
Nowe fakty w sprawie śmierci Polaka. Daniel Pelechacz został zepchnięty ze schodów w klubie w West Bromwich
  Czytaj następny artykuł:
Już za tydzień do Birmingham powróci Big Wheel i lodowisko