Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Rzeczywiste płace w West Midlands dopiero w 2023r. wrócą do poziomu jaki był sprzed kryzysem
Rzeczywiste płace w West Midlands dopiero w 2023r. wrócą do poziomu jaki był sprzed kryzysem

Pracownicy regionu West Midlands muszą czekać do 2023 roku, zanim rzeczywiste płace wrócą do poziomu jaki był sprzed kryzysem gospodarczym.

Nowe badanie wykazało, że przeciętne tygodniowe wynagrodzenie, z uwzględnieniem inflacji, w regionie jest wciąż niższe niż przed kryzysem w 2008 r.

Chociaż płace wzrosły, wzrost ten nie jest wystarczający, aby nadążyć za inflacją - co oznacza, że rzeczywiste wynagrodzenie, z uwzględnieniem kosztów życia, spadło.


Najnowsze oficjalne dane pokazują, że przeciętna stawka godzinowa w West Midlands wynosi 11,78£ za godzinę.

Zdaniem think tank the Resolution Foundation, po uwzględnieniu inflacji, jest to prawie 3% mniej niż przed kryzysem gospodarczym.

Według badań rzeczywiste płace nie osiągną takiego poziomu jak w 2008 roku aż do 2023 roku.

Pracownicy w innych częściach kraju będą musieli poczekać jeszcze dłużej. Rzeczywiste płace na północnym zachodzie nie osiągną poziomu sprzed kryzysu do 2025 r., a w Londynie nie nastąpi to do 2030 r.

wtorek, 13 listopada 2018 08:01
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze

Chcesz się z nami podzielić czymś, co dzieje się blisko Ciebie? Wyślij nam zdjęcie, film lub informację na: redakcja@bham.plCzytaj poprzedni artykuł:
Poszukiwania ciała kobiety zaginionej 32 lata temu zakończone. Policja nic nie znalazła
  Czytaj następny artykuł:
W największej rodzinie brytyjskiej urodziło się 21 dziecko. Matka ma 43 lata