Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Wybuch w polskim sklepie w Leicester – 22-letnia kobieta zginęła bo "wiedziała za dużo"
Wybuch w polskim sklepie w Leicester – 22-letnia kobieta zginęła bo "wiedziała za dużo"

W sądzie koronnym w Leicester trwa proces przeciwko trzem mężczyznom oskarżonym o zamordowanie pięciu osób, poprzez spowodowanie wybuchu w polskim sklepie Żabka w celu wyłudzenia odszkodowania.

Oskarżeni to: Właściciel sklepu, 33-letni Aram Kurd z Hillary Place, Braunstone, Leicester, 32-letni Hawkar Hassan z Eld Road, Coventry i 37-letni Arkan Ali, z Drake Close, Oldham.


Mężczyźni nie przyznają się ani do morderstwa ani do oszustwa.
Od lewej: Hawkar Hassan, Arkan Ali, Aram Kurd

Na rozprawie sądowej ujawniono że oskarżeni wykorzystali benzynę i inne łatwopalne ciecze aby podpalić sklep i wyłudzić 300 000 funtów odszkodowania od firmy ubezpieczeniowej.

Spowodowało to eksplozję, która zniszczyła budynek, w którym znajdował się polski sklep Żabka oraz dwupoziomowe mieszkanie zlokalizowane nad sklepem.

Do wybuchu doszło 25 lutego około godziny 19:00 na Hinckley Road w Leicester.


Życie straciły 4 osoby przebywające w mieszkaniu mieszczącym się nad sklepem: Shane Ragoobeer (18 lat), Sean (17 lat), Mary Ragoobeer (46 lat) - matka Shane'a i Seana, wszyscy mieszkali w mieszkaniu nad polskim supermarketem. Leah Beth Reek (18 lat), która była dziewczyną Shane'a.

Życie straciła też dziewczyna jednego ze sprawców, 22-letnia Viktorija Ijevleva, która w czasie eksplozji pracowała w supermarkecie Żabka.

Według dzisiejszych ustaleń sądu kobieta została najprawdopodobniej celowo pozostawiona na śmierć, ponieważ "wiedziała za dużo".

Proces trwa..

środa, 14 listopada 2018 16:15
 Czytaj poprzedni artykuł:
Brexit coraz bliżej. Rząd poparł projekt porozumienia z Unią Europejską
  Czytaj następny artykuł:
Kobieta zamordowana w Walii to Polka. 40-letni mężczyzna przebywa w areszcie