Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Mieszkańcy Birmingham stworzyli grupę samozwańczej straży obywatelskiej by walczyć z przestępczością
Mieszkańcy Birmingham stworzyli grupę samozwańczej straży obywatelskiej by walczyć z przestępczością

Po serii ataków w Birmingham i Solihull, zaniepokojeni mieszkańcy utworzyli grupę samozwańczej straży obywatelskiej, by stawić czoła rosnącej przestępczości.

Prawie 1200 mieszkańców dołączyło do grupy " We Stand Determined ", aby wspomagać się w walce z rosnącą przestępczością w regionie.


Grupa została uruchomiona na Facebooku trzy tygodnie temu po nieudanej petycji nawołującej do zwiększenia ilości policjantów w okolicy.

Organizatorzy znani tylko jako Wayne, Tracy i Michael założyli grupę po tym jak ich przyjaciel został zaatakowany w swoim domu przez złodziei uzbrojonych w młotki.


Założyciel powiedział dla Mirror „Nasza grupa jest głównym miejscem, w którym lokalna społeczność spotyka się, aby zgłosić zbrodnie, komentować i pomagać powstrzymać przestępstwa w tym regionie.

Grupa 2 razy w tygodniu organizuje też patrole w mieście, nie stosuje przemocy tylko dąży do współpracy z policją, jednocześnie działając jako nowa linia obrony społeczności.”

czwartek, 15 listopada 2018 11:54
 Czytaj poprzedni artykuł:
Ciało kobiety znalezione w jeziorze w Solihull
  Czytaj następny artykuł:
Cztery rezygnacje brytyjskich ministrów z powodu Brexitu