Zaloguj się Załóż konto
bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Nastolatek oskarżony o gwałt i morderstwo oraz o gwałt zwłok 14-latki, był jej znajomym na Facebooku
Nastolatek oskarżony o gwałt i morderstwo oraz o gwałt zwłok 14-latki, był jej znajomym na Facebooku

Trwa proces nastolatka oskarżonego o zgwałcenie i zabicie 14-letniej Viktoriji Sokolovej, oraz penetrację seksualną ciała zamordowanej dziewczynki.

Ciało nastolatki znalazł w czwartek 12 kwietnia około godziny 7:00 rano w West Park w Wolverhampton przechodzień Daniel Squire. Jej ciało było w pozycji klęczącej w taki sposób górna część ciała leżała na ławce. Była zupełnie naga od pasa w dół.


Na rozprawie prokurator ujawnił, że 14-latka zmarła od uderzenia, narzędziem podobnym do młota, w głowę. Dodatkowo miała tez złamany kręgosłup od silnego uderzenia w plecy i wybite zęby. Ofiara miała też otarcia na klatce piersiowej i górnej części brzucha spowodowane ciągnięciem po ziemi.

Według prokuratora napastnik zaatakował ofiarę w pawilonie znajdującym się w parku, dopiero później przeciągnął jej ciało na ławkę, na której je znaleziono. Analiza mózgu wykazała, że 14-latka zmarła godzinę po otrzymaniu obrażeń.

Victorija urodziła się na Litwie i przybyła do Wielkiej Brytanii w 2011 roku. Mieszkała z matką i ojczymem w Wolverhampton. Relacje między nią i rodzicami były bardzo trudne, dziewczyna często uciekała z domu i nie mogła się porozumieć z rodzicami.


Przed śmiercią dziewczyna spotkała się ze swoimi koleżankami, podczas spotkania koleżanki zauważyły, że wysyła wiadomość z aplikacji Facebook Messenger do znajomego o tym, że chce się z nim spotkać w parku o północy. Wysłała również wiadomość, że ucieka z domu i wyjeżdża do Londynu. Jej przyjaciółki wróciły do domu a dziewczyna pozostała sama w parku.

Znajomym, do którego dziewczyna wysyłała wiadomości był oskarżony.

Nastolatek przyznał się do tego, że spotkał się z 14-latką i uprawiał z nią seks analny, ale twierdzi, że dziewczyna tego chciała i że jak się z nią rozstawał to nic jej nie było.

Według prokuratora 14-latka nie wyraziła na to zgody, dlatego oskarżony ją zaatakował.


Po przeanalizowaniu telefonu oskarżonego okazało się ze tego dnia wyszukiwał w internecie haseł „ co się czuje przy seksie analnym”, „jak trwale usunąć konto z Facebooka”. Nastolatek usunął także historię połączeń i wiadomości między nim a Vicktoriją Sokolovą.

Nastolatek, którego danych osobowych nie można ujawnić ze względu na jego wiek, nie przyznał się do stawianych mu zarzutów gwałtu i zabójstwa Viktoriji Sokolovej. Oskarżony, nie przyznał się również do zarzutu penetracji seksualnej ciała zamordowanej 14-latki.

Proces trwa…

środa, 28 listopada 2018 14:55
 Czytaj poprzedni artykuł:
Uwaga: Met Office wydało ostrzeżenie o pogodzie stwarzającej "zagrożenie dla życia"
  Czytaj następny artykuł:
Nauczyciele pobici pod szkołą w Birmingham