Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Szybko, łatwo i za darmo

+ Dodaj ogłoszenie

bham.pl Wiadomości Wielka Brytania Porażka rządu Theresy May: ministrowie winni obrazy parlamentu, bo nie upublicznili analiz dot. Brexitu
Porażka rządu Theresy May: ministrowie winni obrazy parlamentu, bo nie upublicznili analiz dot. Brexitu

Rząd Wielkiej Brytanii musi dziś opublikować swoją "ostateczną i pełną" analizę prawną dotyczącą umowy Theresy May ws. brexitu.

Stanie się to po upokarzającej porażce rządu Theresy May, a dokładnie po głosowaniu w brytyjskiej Izbie Gmin, która uznała, że ministrowie odpowiedzialni za przygotowanie analizy prawnej dotyczącej wyjścia UK z UE dopuścili się obrazy parlamentu, odmawiając, wbrew decyzji posłów, upublicznienia dokumentu.


To pierwszy taki przypadek w historii brytyjskiego parlamentaryzmu, aby Izba Gmin uznała, że urzędujący członkowie rządu są winni obrazy parlamentu. Za wnioskiem zagłosowało 311 posłów, przeciwko - 293.

Analiza prawna dotycząca umowy ws. Brexitu została przygotowana przez radcę prawnego rządu i prokuratora generalnego Geoffreya Coxa.


W listopadzie na wniosek Partii Pracy parlament przegłosował żądanie, aby dokument został przekazany opinii publicznej.

Rząd jednak nie opublikował całego tekstu analizy udostępnionej członkom rządu, zasłaniając się interesem państwowym i wrażliwymi informacjami.

środa, 05 grudnia 2018 08:32
 

brexit


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna walczy o życie po ataku w Balsall Heath
  Czytaj następny artykuł:
Możliwe jednostronne wycofanie się UK z Brexitu