Wiadomości
M. Morawiecki: Jesteśmy gotowi na twardy brexit
Jesteśmy przygotowani na taką sytuację, która w żargonie brukselskim nazywana jest „no deal”, czyli brak umowy i twardsza wersja brexitu – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej.

Jak mówił szef polskiego rządu, taka sytuacja jest możliwa, ponieważ nie wiadomo czy premier Wielkiej Brytanii Theresie May uda się przekonać brytyjskich parlamentarzystów do poparcia porozumienia z UE.
- Z moich licznych rozmów z Theresą May wynika, że w sytuacji, gdyby wystąpiła taka konieczność, mamy uzgodnienia bilateralne co do traktowania wzajemnie naszych obywateli – polskich na Wyspach Brytyjskich i brytyjskich w Polsce – na zasadzie wzajemności, z respektowaniem dotychczasowych wszystkich socjalnych, społecznych warunków funkcjonowania tej ludności – dodał premier Morawiecki.
W piątek brytyjska premier Theresa May zapowiedziała, że jej rząd będzie prowadzić dalsze rozmowy z Unią ws. gwarancji dotyczących umowy o wyjściu Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty, których potrzebuje brytyjski parlament.
Źródło:x-news
środa, 19 grudnia 2018 07:59
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza największą reformę świadczeń od dekad
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany w egzaminach na prawo jazdy
Pilne ostrzeżenie dla tysięcy kierowców w UK. Mają niewiele czasu na pod…
Ciężkie opady śniegu paraliżują Wielką Brytanię: porzucone auta, odwołan…
Gdzie w Anglii spadł już śnieg – i gdzie w UK może pojawić się nawet 25 …
Nadchodzi zima: Meteorolodzy ostrzegają przed śniegiem i lodem w całej W…
Wielka Brytania: Kody pocztowe o największym ryzyku włamań: Birmingham i…






